Ideathon #GdyńskiDialogOKlimacie 🗓

0
455

IDEATHON: Jak możemy pomóc mieszkańcom i mieszkankom Gdyni redukować na co dzień swój ślad węglowy? Zgłoś się, termin do 16 kwietnia!

 

Weź udział w wyjątkowym projekcie, który będzie okazją do wykreowania nowych rozwiązań z myślą o przeciwdziałaniu zmianom klimatu w Gdyni. Stwórz projekty, które mogą zostać wdrożone w mieście, aby wspomóc gdynian i gdynianki w wybieraniu proekologicznych zachowań. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone przez Jury.

Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z adaptacją do zmian klimatu, zrównoważonym stylem życia, a także wiesz, jakie codzienne praktyki sprzyjają ekologii i chcesz pomóc zmieniać nasze miasto w tym kierunku – zgłoś się do udziału w IDEATHONIE!

W Ideathonie może uczestniczyć każda osoba mieszkająca w Gdyni lub zawodowo czy też edukacyjnie związana z naszym miastem, która chce pracować w zespole i ma gotowość, żeby wziąć udział w dwudniowych warsztatach.
Nie szukamy specjalistów w obszarze ochrony klimatu – dostarczymy Wam niezbędnej wiedzy o tym, czym jest ślad węglowy i co wpływa na jego poziom.

Do udziału w IDEATHONIE mogą zgłaszać się zespoły złożone z 3 do 7 osób lub osoby indywidualne (z których również utworzymy zespoły liczące 3 do 7 osób) w wieku powyżej 13 roku życia (do 18 r.ż. za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego).

IDEATHON to warsztaty projektowe, podczas których będziesz uczestniczyć w procesie tworzenia konkretnych rozwiązań przy wsparciu specjalistów. Udział w IDEATHONIE oznacza, że powinieneś/naś zarezerwować czas na dwudniowe warsztaty:
• 23 kwietnia, piątek (godziny 16.00–20.00), kiedy zapoznacie się z tematem i określicie, do jakich grup odbiorców chcecie kierować swoje projekty,
• 24 kwietnia, sobota (godziny 10.00–18.00), kiedy będziecie wspólnie tworzyć rozwiązania, a następnie przedstawicie je Jury, które przyzna nagrody najciekawszym projektom.

W czasie trwania warsztatów zapewnione będzie wsparcie ekspertów i mentorów. Warsztaty odbędą się zdalnie na platformie Zoom. Do udziału będzie potrzebny komputer z mikrofonem i kamerą oraz łącze internetowe.

Co zyskasz dzięki IDEATHONOWI?
• zostaniesz współautorem/ką projektów, które mogą zostać wdrożone w naszym mieście,
• masz szansę wypracować unikalne, innowacyjne rozwiązanie, przy współpracy z ekspertami,
• możesz mieć rzeczywisty wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście,
• masz szansę na zdobycie nagrody (łączna pula nagród: 2 500 zł).

Jeśli chcesz dołączyć do IDEATHONU, wypełnij formularz i prześlij go na adres: konsultacje@lis.gdynia.pl. Formularz oraz regulamin wydarzenia jest do pobrania na stronie www.gdynia.pl/oklimacie.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Termin nadsyłania deklaracji to 16 kwietnia. Listę zakwalifikowanych do Ideathonu organizatorzy ogłoszą 21 kwietnia 2021 r.

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled miasto