Gramy w Monopoly Gdynia 🗓

0
747

Zabierz rodzinę lub znajomych i zagraj z nami w Monopoly! W Konsulacie Kultury pojawią się stanowiska, na których będzie można zagrać w jej gdyńską edycję.

Popołudniowe granie odbędzie się w godz. 16-20 (start: 16:00 i 20:00). Wstęp wolny, obowiązują zapisy: edukacja@gck.gdynia.pl. Przy zapisach proszę podać: nazwę drużyny, ilość osób (od 2 do 6) oraz wybraną datę. Rozgrywka może trwać maksymalnie 2 godziny i rozpoczyna się o wyznaczonych porach. Gra jest przeznaczona dla osób od 8 roku życia.

Z drużyn, które wezmą udział w zabawie, wylosowana będzie jedna, która grę Monopoly zabierze z sobą do domu.

Konsulat Kultury – Dom Marynarza Szwedzkiego, ul. Jana z Kolna 25, sobota, 10 października 2020, godz. 16:00 – 20:0.

Monopoly to gra polegająca na kupowaniu najlepszych gdyńskich obiektów, pięknych domów i hoteli oraz zbieraniu czynszu z posiadanych nieruchomości. Walka trwa o zostanie najlepszym inwestorem w gdyńską infrastrukturę. Podczas gry można wymieniać się z innymi graczami i czekać na kolejne okazje na aukcjach. Zasady gry są takie same jak w klasycznej wersji gry Monopoly. Po rozłożeniu planszy i wyborze jednego z 8 pionków, każdemu z graczy rozdaje się odpowiednią liczbę banknotów. Rozgrywkę rozpoczyna osoba, która wyrzuci najwięcej oczek na kostce i przesuwa się po planszy o odpowiednia ilość oczek. Gracz trafia na jeden z gdyńskich obiektów, który będzie mógł zakupić, gdy tylko okaże się dostępny, i będzie go na niego stać. Gracz, który zostanie najbogatszym gdyńskim inwestorem, jest zwycięzcą.

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled miasto