Gra miejska na otwarcie Konsulatu Kultury 🗓

0
1263

Konsulat Kultury to miejsce integrujące pokolenia. Dlatego ostatni dzień otwarcia (26 sierpnia) upłynie pod znakiem gier i zabaw dla dzieci, ich rodziców i opiekunów.

Najważniejszym wydarzeniem niedzieli będą dwie gry miejskie, które wystartują w Gdyńskim Centrum Filmowym, a zakończą się w Konsulacie Kultury. Podczas pierwszej z nich uczestnicy będą mogli poznać jesienno-zimowy repertuar gdyńskich instytucji kultury. Na starcie wszyscy otrzymają paszporty Konsulatu Kultury. Zadanie jest jasne: trzeba zebrać wizy i pieczątki z progów gdyńskich muzeów i teatrów. Nie będzie łatwo! Zawodnicy napotkają na swej drodze jesienne i zimowe Miesiące, które poddadzą ich testom i próbom. Literatura, muzyka, film i teatr – to motywy przewodniej tej rodzinnej gry miejskiej.

Druga gra przygotowana została z myślą o wielbicielach nowych technologii. By zmierzyć się z zagadkami i wyzwaniami umieszczonymi w wirtualnej przestrzeni Gdyni wystarczy pobrać specjalną aplikację na tablet lub smartfon (Action Track) i ruszyć z nią „w miasto”. Na mapie wyświetlą się punkty, które należy odwiedzić. Dzięki systemowi GPS aplikacja poinformuje nas, że jesteśmy na miejscu i wyznaczy kolejne zadanie do wykonania.

Obie gry zaczynają się w Gdyńskim Centrum Filmowym (Plac Grunwaldzki 2) o godzinie 11. Drużyna może liczyć od dwóch do pięciu osób. Uczestnicy biorący udział w pierwszej grze nie muszą brać pod uwagę upływającego czasu – każda z drużyn otrzyma upominki. W drugiej grze punktowany jest czas i poprawność wykonania zadań. W tej wersji nagrody trafią do trzech najlepszych drużyn.

W trakcie trwania gier miejskich Konsulat Kultury będzie otwarty dla dzieci i młodzieży w godzinach 11-16. W programie animacje, warsztaty, fotobudka, kawiarenka i muzyczna oprawa zapewniona przez DJ’a Fnuky!

Na wszystkie wydarzania wstęp wolny. Pełny program otwarcie: http://www.ckgdynia.pl/otwieramy-konsulat-kultury/

Oprac. Witek Olejarz

Scheduled aktywnie kulturalnie