Gorący koniec miesiąca w repertuarze kin

0
486

Ostatni piątek września przyniesie moc premier. Różnorodność gatunkowa pozwoli każdemu z widzów na wybranie idealnego filmu dla siebie.

Nie zabraknie porządnej dawki śmiechu w towarzystwie hollywoodzkich gwiazd, magicznych podróży dla całej rodziny, chwil grozy i strachu płynących z dużego ekranu oraz długo wyczekiwanej polskiej produkcji w iście gwiazdorskiej obsadzie. Sieć kin Helios serdecznie zaprasza swoich widzów na porywające seanse na wielkim ekranie.

Pierwsza z piątkowych premier to hollywoodzka mieszanka wybuchowa, bo oto na wielki ekran powracają dwie wielkie gwiazdy – Julia Roberts i George Clooney – w najnowszej produkcji! Ten słynny duet wystąpi ponownie razem w komedii „Bilet do raju”, w której wcieli się w rozwiedzioną parę, która wyrusza w podróż na tropikalną wyspę. Ich celem będzie powstrzymanie córki przed popełnieniem fatalnego błędu jakim jest… ślub. Z pierwszoligową obsadą i twórcami, którzy odpowiadają za sukces „Mamma Mia!” czy serii „Bridget Jones”, ten film jest wręcz skazany na sukces! W środę, 5 października będą go mogły zobaczyć również wszystkie fanki cyklu Kino Kobiet. Z myślą o Paniach, dobierany jest film wieczoru oraz atrakcje przed seansem filmowym. Fantastyczna, luźna atmosfera imprezy, znakomity seans i moc pozytywnych wrażeń gwarantowane!

Kolejną z nowości w repertuarze jest propozycja dla fanów grozy – na widzów czeka horror o intrygującym tytule „Uśmiechnij się”. Główna bohaterka – dr Rose Cotter – była świadkiem traumatycznego zdarzenia z udziałem pacjentki. Kobieta zaczyna doświadczać przerażających zjawisk, których nie potrafi wyjaśnić. Kiedy wszechogarniające przerażenie zaczyna przejmować kontrolę nad jej życiem, Rose musi zmierzyć się z kłopotliwą przeszłością, aby przetrwać i uciec od strasznej rzeczywistości. Po tym seansie nikomu nie będzie do śmiechu…

W najbliższy piątek na ekranach kin pojawi się również dawno zapowiadany ostatni film Patryka Vegi nakręcony dla polskich kin. Cała prawda wyjdzie na jaw. Jak zapowiada reżyser – to nie będzie dokument, pomnik czy gloryfikacja. Na widzów czeka natomiast wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera ostatnich lat. Film biograficzny „Niewidzialna wojna” ma wstrząsnąć nie tylko wszystkimi widzami, ale i całą branżą filmową!

Na ekranach kin Helios po pierwszym tygodniu króluje wciąż „Johnny”, doceniony na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film z liczbą ponad 100 000 widzów po weekendzie otwarcia zajmuje pozycję numer 1 w box office. Poruszająca, biografia księdza Jana Kaczkowskiego z okresu jego niezwykłej przyjaźni z chłopakiem na życiowym zakręcie. Patryk trafia do puckiego hospicjum założonego przez księdza Kaczkowskiego na prace społeczne i tak zaczyna się ich przyjaźń. Duchowny angażuje młodych chłopaków, którzy są na bakier z prawem w pomoc śmiertelnie chorym podopiecznym. Po pewnym czasie ksiądz Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum, a życie Patryka zmienia się o 180 stopni.

Najnowszy film w reżyserii Olivii Wilde „Nie martw się kochanie” z gwiazdorską obsadą wciąż oczarowuje widzów swoją wysublimowaną estetyką ameryki lat 50-tych. Alice i Jack Chambers mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym projekcie oraz ich rodzin. Optymizm społeczny połowy XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii…

3 października w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie – film „Niewierna” z Juliette Binoche w tytułowej roli. Sara i Jean od kilku lat są w szczęśliwym związku. Łączy ich silne uczucie i niegasnące pożądanie. Pewnego dnia Sara przypadkowo spotyka na ulicy François, swojego dawnego partnera i przyjaciela Jeana. Wkrótce potem François proponuje Jeanowi wspólną pracę, a sytuacja między nimi zaczyna wymykać się spod kontroli.

W czwartek, 6 października cykl Kultura Dostępna przedstawi dramat „Negatyw”, który zabierze widzów w poruszającą podróż z głównym bohaterem – Karolem Weberem. Nocna eskapada pociągiem będzie pełna niespodzianek na pograniczu snu i jawy. Karol spotka postaci z przeszłości… To, co pamięta okaże się inne od tego co rzeczywiście się wydarzyło.

Oprac. Małgorzata Trasna