Głosowanie w Budżecie Obywatelskim przedłużone!

0
1256

Z powodu błędu w ustawieniach systemu głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2023 głosowanie zostaje przedłużone o 12 godzin.

Taką decyzję podjął Prezydent Miasta Gdynia. To znaczy, że w tegorocznej edycji BO można wybierać ulubione projekty do godz. 11.59 w dniu 19 września. Wyniki poznamy podczas otwartego spotkania w UrbanLab: w czwartek, 21 września, o godz. 17.00.

Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim rozpoczęło się 4 września i według regulaminu miało potrwać do godz. 23.59 18 września.

Jednakże, w wyniku błędu w ustawieniu godziny zakończenia głosowania w elektronicznym systemie obsługi projektów, do którego przekierowuje portal Budżetu Obywatelskiego, tuż po północy 18.09.2023 r., głosowanie stało się niemożliwe. Błąd naprawiono przed godz. 8.00.

– Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim to jeden z najważniejszych etapów tego procesu, dlatego zdecydowałem o wydłużeniu jego terminu o 12 godzin: czyli do wtorku, 19 września, do godz. 11.59. Mam nadzieję, że wszystkie te osoby, które chciały oddać głos w czasie, kiedy nie było to możliwe, znajdą chwilę, by wziąć udział w głosowaniu. Na Państwa uwagę czeka 286 projektów: pomysłów mieszkańców i mieszkanek, oraz możliwość bezpośredniego wpływu na zmiany w naszym mieście – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni. – Gorąco do tego zachęcam.

Udział w głosowaniu może wziąć każda osoba mieszkająca w Gdyni, dorośli i dzieci. Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. Wystarczy podać PESEL i imię ojca lub numer Karty Mieszkańca oraz imię i nazwisko, a następnie podążać za instrukcją.

W dzielnicy, w której frekwencja w głosowaniu będzie najwyższa, zostanie zrealizowany jeden dodatkowy projekt duży: „pierwszy pod kreską” – z największą liczbą głosów spośród tych, na których realizację zabrakło środków w puli BO na dzielnicę. Z kolei w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji, zostaną zrealizowane – również „pierwsze pod kreską” – dodatkowe projekty małe. Przeznaczone na to zostaną inne środków miasta. Niewykorzystane środki Budżetu Obywatelskiego 2023 przejdą na kolejną edycję.

Wyniki głosowania w BO2023 poznamy 21 września, podczas spotkania w UrbanLab Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, wejście od ulicy Stryjskiej) o godz. 17.00. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Gdyni!

Oprac. Paweł Musiał