GKH w finale 🗓

0
457

Hokeiści GKH Gdynia staną przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem.

31 marca o 19.00 w Hali Olivia w Gdańsku rozpocznie się finałowe starcie Trójmiejskiej Ligi Hokeja przeciwko Mad Dogs Sopot.

W decydującym o złocie meczu naprzeciwko siebie staną zespoły GKH Gdynia i Mad Dogs Sopot. Do finału tegorocznych rozgrywek nasi zawodnicy przystąpią wyłącznie z jedną porażką w sezonie – odniesioną właśnie z Mad Dogs. Bilans w bezpośrednich starciach tych ekip jest jednak korzystny dla GKH, które wygrało 2 z 3 meczów.

Ogółem hokeiści Gdyńskiego Klubu Hokejowego spośród 12 rozegranych spotkań 11-krotnie schodzili z lodu zwycięsko. W play-offach zaś dwukrotnie wyraźnie pokonali czwarty po sezonie zasadniczym Goldwell Gdańsk 9:2 i 7:4. Niedzielni rywale GKH mierzyli się z kolei z 3. zespołem ligi. Dwukrotnie pokonali Dragons Gdańsk – 5:2 i 5:0.

Tegoroczny finał to déjà vu z ubiegłego roku. W poprzednim to właśnie ekipy z Gdyni i Sopotu rywalizowały o końcowy triumf. Wtedy 7:5 górą byli hokeiści GKH, którzy szalę zwycięstwa przychylili dwoma celnymi trafieniami krążka w bramce więcej.

Wstęp bezpłatny. Wejście dla kibiców na piątkowy finał będzie od trybuny B.

Rozgrywki Trójmiejskiej Ligi Hokeja na Lodzie są prowadzone we współpracy i w oparciu o dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

Oprac. Karol Molęda

Scheduled aktywnie