Gdzie kupić choinkę?

0
447

Choinka to nieodłączny element świąt. Wiele osób nie wyobraża sobie tego magicznego czasu bez naturalnego, pachnącego lasem drzewka.

Każdego roku choinki można kupić w wielu miejscach w Gdyni, m.in. przy najbardziej popularnych marketach. Specjalne stoiska pojawiają się także na terenach gminnych, które miasto odpłatnie udostępnia kupcom. W tym roku świąteczne drzewka będzie można znaleźć:

  • w Redłowie – przy ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej (na skwerze, który znajduje się pomiędzy ulicami Bohaterów Starówki Warszawskiej, Lucjana Cylkowskiego oraz Mikołaja Kopernika, vis a vis sklepu spożywczego) – od 17 do 23 grudnia;
  • w Cisowej – w pobliżu skrzyżowania ulic Chylońskiej i Owsianej, obok marketu „Biedronka” – od 10 do 24 grudnia;
  • w Chwarznie-Wiczlinie – na łące przy ul. Chwarznieńskiej, na odcinku pomiędzy przystankami ZKM „Amona” i „Tezeusza” – od 15 do 24 grudnia;
  • w Chwarznie-Wiczlinie – przy ul. Leona Staniszewskiego. Dwa stoiska staną w pobliżu komisariatu policji, vis a vis pętli autobusowej Chwarzno-Sokółka. Stoisko A (o powierzchni 150 metrów2) będzie działać od 10 do 24 grudnia. Stoisko B (o powierzchni 50 metrów2) będzie funkcjonować 17 i 18 grudnia.

Choinki prosto z lasu

Naturalne choinki można kupić również bezpośrednio od leśników. Pochodzą one ze specjalnych plantacji. Zakłada się je w miejscach, gdzie nie mogą rosnąć wysokie drzewa.

Nadleśnictwo Gdańsk po raz kolejny organizuje akcję pod hasłem „Choinkobranie”. Zainteresowane osoby mogą wybrać świerk, który im się podoba, i ściąć go samodzielnie lub z pomocą leśnika. Uczestnicy muszą zabrać ze sobą ręczną piłę do drewna. Koszt choinki to 50 zł (płatność tylko gotówką, należy mieć odliczoną kwotę).

W tym roku „Choinkobranie” odbędzie się na plantacji choinkowej przy sopockiej leśniczówce (ul. Leśna Polana 1). Akcja potrwa od 12 do 17 grudnia. Od poniedziałku do piątku leśnicy czekają na zainteresowanych w godz. 12.00-14.00. Natomiast w sobotę w godz. 8.00-15.00.

Tuż przed świętami choinki ścięte przez leśników będzie można kupić również w leśniczówkach Nadleśnictwa Gdańsk. Kilka z nich znajduje się w Gdyni. To leśniczówka Cisowa (ul. Marszewska 4), leśniczówka Zwierzyniec (ul. Kartuska 185), leśniczówka Witomino (ul. Olkuska 122). Dodatkowy punkt sprzedaży zostanie także uruchomiony w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” (ul. Marszewska 5). Poszczególne punkty będą czynne w konkretnych dniach i godzinach:

  • leśniczówka Cisowa – 19 i 20 grudnia, godz. 11-16,
  • leśniczówka Witomino – 20 grudnia, godz. 11-16,
  • leśniczówka Zwierzyniec – 19 grudnia, godz. 11-16,
  • Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” – 18 grudnia, godz. 9-16, w sprzedaży tylko świerki.

Ilość drzewek jest ograniczona. Łącznie do sprzedaży trafi około 1000 choinek.

Oprac. Karol Molęda