Gdynianin mistrzem gry na kotłach

0
396

Samuel Mold z gdyńskiej Szkoły Muzycznej jako pierwszy Polak wziął udział w Panoramie – prestiżowym festiwalu w Trynidadzie i Tobago, z udziałem największych orkiestr „steelpanowych” na świecie. Orkiestra, w której grał młody gdynianin, po raz trzynasty zdobyła tytuł mistrza świata.

Samuel Mold jest uczniem II klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Jest także członkiem jedynej w Polsce Orkiestry Kotłów Karaibskich Ambers Steel Band, którą w naszym mieście prowadzą jego rodzice, Agnieszka i Adam Mold.

Gra młodego gdynianina tak bardzo spodobała się na wyspach Trynidadu i Tobago, że do udziału w Panoramie – największym i najbardziej prestiżowym festiwalu z udziałem największych orkiestr “steelpanowych”na świecie, zaprosił go osobiście Duvone Steward jeden z najlepszych aranżerów w świecie kotłów karaibskich. Samuel wraz z rodzicami poleciał na wyspy na początku stycznia.

Samuel jest jedynym Polakiem, który zapisał się w historii jako: pierwszy Polak, który zagrał w orkiestrze bpRenagedes i równocześnie pierwszy Polak, który wziął udział w Panoramie, jednocześnie stając się championem.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Małgorzata Trasna