Festiwal książki dla dzieci Koci Łapci 🗓

0
401

Zapraszamy na IV Festiwal Literatury Dziecięcej “Koci Łapci”, który odbędzie się 16 października od 10.00 do 14.00.

To wydarzenie, którego celem jest promocja kameralnych, ulubionych gdyńskich księgarni. Chcemy Wam także ułatwić zdobycie najpiękniejszych zbiorów książek na długie jesienno-zimowe wieczory. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 października 2021 r. w godzinach 10:00-14:00 w Muzeum Emigracji, ul. Polska 1.

Podczas Festiwalu odbędą się spotkania z autorami książek, księgarzami, warsztaty, premiera najnowszej książeczki gdynieczki “Legenda o Zbóju Bernardzie” oraz kameralny koncert Agaty Świętoń. Odwiedzi nas także autorka serii książeczek dla dzieci wpisanej na złotą listę książek “Cała Polska Czyta Dzieciom” pt. “Florka”, Roksana-Jedrzejewska-Wrobel. O godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie i warsztaty dla dzieci “UCZUCIA, CO TO TAKIEGO”? Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem objęła Księgarnia Vademecum.

Będą z nami księgarnie, które przygotują specjalną ofertę książkową: Róża Wiatrów, KOGA, PolAnglo, Portowa, Vademecum i Szymelka.

W ramach atrakcji dodatkowych w środę 20 października w księgarni Róża Wiatrów odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci 4-5 letnich, a w piątek 22 października głośne czytanie książki dla dzieci 3-4 latnich, w godz. 11:00 -12:00. Czas trwania ok. 20 – 30 min.

Premiera Książeczki Gdynieczki

Tym razem przybliżymy postać Zbója Bernarda, który mieszkał w lesie, w osadzie zwanej Bernadowo. Historię przepięknie opowiedział Wam w książeczce pod tytułem „Legenda o Zbóju Bernardzie” autor tekstu Szymon Jachimek, a ilustracje namalowała Bogna Pniewska.

Każdego, kto chciałby poznać Zbója Bernarda zapraszamy do Muzeum Emigracji w sobotę, 16 października o godz. 12:00. A tych, którzy chcieliby odwiedzić las, w którym mieszkał, zapraszamy w niedzielę 17 października na wspólny spacer śladami Bernarda i wiewióry, na który zabierze nas Michał Miegoń, przewodnik prowadzący blog Inne Szlaki, pracownik Muzeum Miasta Gdyni. Zbiórka o godzinie 13:00 ul. Bernadowska 7, finał: Osiedle Bernadowo. Każdy kto nas odwiedzi otrzyma swoją książeczkę!

Oprac. Martyna Rodzik

Scheduled kulturalnie miasto