Ferie #wGdyni 🗓

0
2006

Gdyńskie instytucje kultury, ośrodki edukacyjne i sportowe przygotowały dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji na nadchodzące ferie. 

Akcja Zima 2019
Gmina Miasta Gdyni co roku dofinansowuje program “Akcja Zima”. Jest to oferta skierowana do dzieci i młodzieży, którzy podczas ferii zimowych pozostają w mieście. W ramach akcji m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, turystyczne, informatyczne, praktyczno-techniczne, jak również aktywne formy świetlicowe oraz warsztaty rękodzielnicze. Zajęcia odbywają się w ciągu tygodnia, w wymiarze od 2 do 4 godzin dziennie. W tym roku “Akcja Zima 2019” objęła 35 placówek oświatowych.

Ferie w Akwarium Gdyńskim
Wydarzenia organizowane w ramach ferii zimowych, w dniach 9-24 lutego, skupiać się będą wokół tematu niesamowitych, wodnych zwierząt, żyjących w różnych zakątkach globu. Program zajęć i warsztatów dla całych rodzin, pomyślany jest w taki sposób, by osoby w każdym wieku mogły poznać lepiej podwodny świat i jednocześnie dobrze się bawić.

– w dni powszednie: Otwarte laboratorium z mikroskopami, pod którymi podejrzeć będzie można m.in. zęby żarłaczy, kolec płaszczki czy legendarne wężowidła. Ponadto drużynowa zabawa w podchody, zajęcia dla przedszkolaków, wykłady oraz warsztaty plastyczne.

– w weekendy: W soboty i niedziele dzień rozpocznie się porannym seansem filmowym. Następnie na odwiedzających czeka cała moc atrakcji. Wśród nich możliwość udziału w wielkoformatowej grze planszowej, pokazowe karmienia zwierząt i zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego „od kuchni”.

Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu wstępu do Akwarium, które otwarte będzie w godzinach 10:00 – 17:00. Ramowy program ferii, dodatkowe informacje oraz rezerwacja miejsc na niektóre z atrakcji pod numerem telefonu 587 326 620 lub adresem e-mail akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl

Ferie w Centrum interaktywnej edukacji i zabawy EduFun
Centrum EduFun specjalizuje się w zarażaniu dzieci ciekawością świata. Dzieci eksperymentując, poznają tajniki otaczającego ich świata. Poprzez zabawę uczą się fizyki, chemii, biologii geografii, matematyki, a nawet programowania czyli robotyki. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych oraz w dwóch modułach tematycznych.

– RoboFun: Gratka dla fanów robotów i futurystycznych wrażeń. Każdego dnia dzieci będą mogły poznać inny rodzaj innowacyjnych robotów – człekokształtne, zdalnie sterowane czy reagujące na kolory. Terminy: 11-15.02 – dla dzieci w wieku 8-11 lat; 18-22.02 – dla dzieci w wieku 5-7 lat

– EduMix: Półkolonie dla dzieci ciekawych świata, które lubią eksperymentować i zajmować się różnymi aktywnościami. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli wcielić się w chemików, fizyków, biologów czy odkrywców. Terminy: 11-15.02 – dla dzieci w wieku 5-7 lat; 18-22.02 – dla dzieci w wieku 8-11 lat

Zapisy na półkolonie dostępne pod numerem telefonu 792 400 514 oraz adresem e-mail info@edufun.pl

Ferie w EduROBOT.pl
Z myślą o dzieciach przygotowano specjalne warsztaty półkolonijne! Połączenie oryginalnych tematyk, interesujących warsztatów, zabaw na świeżym powietrzu i atrakcji w postaci wizyty Mobilnego Planetarium – Kina Sferycznego. Półkolonie odbywać się będą w czterech modułach tematycznych, dla różnych grup wiekowych i w różnych terminach.
– Star Wars – Zimowa Misja Galaktyczna – dzieci w wieku 5-7 lat; 11-15.02 i 18-22.02
– Minecraft – Zimowa Przygoda – dzieci w wieku 8-13 lat; 11-15.02 i 18-22.02
– Star Wars – Galaktyczne Podróże – dzieci w wieku 8-13 lat; 18-22.02
– Laboratorium Super Slime – dzieci w wieku 6-10 lat; 18-22.02

Szczegóły modułów dostępne na stronie internetowej EduROBOT.pl. Konieczna rezerwacja miejsc. Kontakt z organizatorem pod numerem telefonu 535 041 242 lub adresem e-mail trojmiasto@edurobot.pl

Ferie w Centrum Nauki Experyment
Makerspace to nic innego, jak inteligentna przestrzeń dla twórców, gdzie można rozwinąć zdolności manualne oraz kreatywne myślenie i przekonać się, że fizyka jest w zasięgu naszych rąk. Dlatego tez w Centrum Nauki Experyment w Gdyni od 9 do 24 lutego wystawa zmieni się w warsztat konstruktorski dla małych i dużych artystów oraz inżynierów. Wszystkie aktywności dostępne będą w cenie biletu wstępu. Wyjątkiem są, wydzielone w ramach oferty specjalnej, warsztaty konstruktorskie.

– codziennie (od 10:00 do 17:00) Goście Experymentu wspólnie będą mogli stworzyć dioramę, czyli makietę miasta. Organizowana na wystawie gra mobilna da możliwość wcielenia się w rolę naukowca i uratowanie naszej cywilizacji. Za pomocą Edu-Konstrukcji będzie można również poznać działanie sił fizyki.

– w dni powszednie (od 10:00 do 17:00) Przy użyciu tzw. scribbling machines odwiedzający będą mogli stworzyć niezwykłe rysunki, a także spróbować swoich sił jako majsterkowicze.

– w weekendy (od 12:00 do 15:00) W ramach EDUweekendów odwiedzający dostaną możliwość poznania historii wielkich odkryć, wynalazków i konstrukcji

– oferta specjalna: warsztat Carboard automata (12-15.02 w godz 11:00-12:30 oraz 15:00-16:30; cena: 20zł)
Podczas tego warsztatu fizyka przyjmie formę pudełka, w którym mieści się fascynujący świat maszyn, mechanizmów i przekładni.

– oferta specjalna: warsztat „(Nie)zwykłe konstrukcje” (19-22.02 w godz 11:00-12:30 oraz 15:00-16:30; cena: 20zł) Warsztat skupi się na budowaniu własnych konstrukcji, takich jak katapulty czy podnośniki, które będą wprawiane w ruch bez użycia prądu.

Regulamin warsztatów oraz szczegóły Ferii w Centrum Nauki Experyment dostępne na stronie www.experyment.gdynia.pl

Ferie w Gdyńskim Centrum Filmowym
Warsztaty filmowe, fotograficzne i aktorskie. Zajęcia z dubbingu i animacji błyskawicznej. Codziennie pełnowymiarowy seans w kinie. Plus spotkania z ciekawymi ludźmi, gry i zabawy. Oto – w największym skrócie – program „KINOferii” w Gdyńskim Centrum Filmowym. Półkolonie będą miały miejsce w pierwszym tygodniu ferii, w dniach 11-15 lutego w godzinach 9:00-16:00. Oferta skierowana jest dla dzieci w wieku 7-12. Koszt uczestnictwa wynosi 500zł. Oprócz codziennych atrakcji w cenę wlicza się także ciepły posiłek. Zapisy na półkolonie rozpoczęły się 14 stycznia. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami 58 712 22 88 i 58 621 15 09 oraz pod adresem e-mail edukacja@gcf.org.pl

Ferie w Gdyńskim Centrum Sportu
Jak co roku GCS zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w „Feriach na sportowo”. Trwający od 11 do 22 lutego cykl jest całkowicie bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zabranie ze sobą zmiennego obuwia. Zajęcia odbywać się będą w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. Centrum otwarte będzie w godzinach 9:00-14:00.

Dzieci będą mogły spróbować swoich sił m.in. w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, tenisie stołowym czy unihokeju. Na miejscu dostępny będzie również stół do popularnych „piłkarzyków”. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik zabaw. Poza grami i zabawami oraz różnymi dyscyplinami sportu, w programie przewidziano również między innymi zajęcia z przygotowania motorycznego. Uczestników odwiedzą przedstawiciele Gdyńskiej Akademii Siatkówki oraz zawodnicy gdyńskich klubów sportowych.
Wszystkie aktywności poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Ferie w Muzeum Emigracji
W ramach ferii zimowych w Muzeum Emigracji w Gdyni dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w detektywistycznej grze muzealnej oraz w ciekawych warsztatach.

„Misja ściśle fajna” – gra muzealna, 9.02 i 16.02 – godz. 17:00-18:30; Gra przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat i odbywa się bez udziału dorosłych. Koszt udziału wynosi 10zł. W przypadku rodzeństwa bilet dla kolejnej osoby kosztuje 5zł.

„Drużyna MEGamocnych” – warsztaty, 10.02 w godz. 11:00-12:30 – kolekcjonerska niedziela z Barbarą Piasecką-Johnson, 17.02 w godz. 11:00-12:30 – oscarowa niedziela z Allanem Starskim

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin i dzieci powyżej 5 lat. Koszt udziału wynosi 10zł. W przypadku rodzeństwa bilet dla kolejnej osoby kosztuje 5zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.

Obowiązkowa rezerwacja udziału zarówno w grze jak i w warsztatach pod adresem e-mail warsztaty@muzeumemigracji.pl

Ferie w Muzeum Marynarki Wojennej
W trakcie trzech turnusów ferii w całej Polsce – tj. w dniach od 14.01 do 24.02 – wszystkie dzieci mogą zwiedzać Muzeum Marynarki Wojennej za 1zł. Wyjątek stanowią dzieci poniżej 7 roku życia, gdyż te wstęp do muzeum mają bezpłatny.

W czasie gdyńskiego turnusu ferii, w dniach 11-24.02 muzeum zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia na interesujące zajęcia. Będą to m.in.. warsztaty z wiązania węzłów marynarskich, robienia okrętów origami czy zajęcia poświęcone tradycjom marynarskim. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej muzeum, pod tym linkiem. Udział dziecka w zajęciach kosztuje 3zł, natomiast dla opiekunów muzeum przygotowało możliwość zwiedzenia muzeum w cenie biletu ulgowego.

Miejsce na zajęciach można zarezerwować od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00 pod numerem telefonu 58 620 13 81 lub pod adresem e-mail rezerwacja@muzeummw.pl

Ferie w Muzeum Miasta Gdyni
W Muzeum Miasta Gdyni najmłodsi od podszewki będą mogli poznać wyjątkowy świat dawnego i współczesnego miasta z morza i marzeń. W trakcie spotkań najmłodsi podejmą się wielu twórczych zadań, wcielą w rolę projektanta przestrzeni miejskiej jak i pracownika muzeum. Zdobędą przydatną wiedzę o przeszłości jak i teraźniejszości miasta, w którym żyją.

W ramach ”Projektu Miasto” prowadzone będą warsztaty oparte o wystawę stała „Gdynia – dzieło otwarte”. Warsztaty odbywać się będą w oba tygodnie ferii od wtorku do piątku, w godzinach 11:00 – 13:00. Oferta kierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Na każde wydarzenie obowiązuje bilet wstępu w cenie 10zł. Opiekunowie mają zagwarantowany bezpłatny udział w zajęciach. Zapisów na zajęcia należy dokonać pod adresem e-mail: zapisy@muzeumgdynia.pl

Harmonogram warsztatów:

I tydzień ferii
12.02.2019 / „Miejska Mapa”
13.02.2019 / „Zabawy podwórkowe”
14.02.2019 / „Moje Miejsce”
15.02.2019 / „Twoje Miejsce”

II tydzień ferii
19.02.2019 / „Gdynia, przeszłość”
20.02.2019 / „Gdynia, mieszkańcy”
21.02.2019 / „Gdynia, miejsce”
22.02.2019 / „Gdynia – moje miasto”

Ferie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2
Zimowe ferie w poradni przy ul. Opata Hackiego 13 stać będą pod znakiem gier i zabaw dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, a także ciekawe zajęcia dla dorosłych i nauczycieli, którzy w trakcie przerwy od szkoły chcieliby również aktywnie spędzić czas.

– zajęcia dla uczniów klas II-III szkoły podstawowej, „Ferie na wesoło” to zajęcia, których celem jest urozmaicenie dnia poprzez udział w grach i zabawach oraz rozbudzenie zainteresowań otaczającym światem. Taka forma spędzania czasu jest przyczynkiem do doskonalenia umiejętności pisania, czytania czy liczenia. Terminy zajęć: 18.02 – 22-02 w godz. 9:00 – 11:00

– zajęcia dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, „Koncentracja, relaksacja, twórcze myślenie” to zajęcia, których celem jest pogłębienie umiejętności kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, koncentracji i twórczego myślenia. Terminy zajęć: 14-15.02 w godz. 11:30 – 13:30

– zajęcia dla młodzieży od 15 roku życia, „RPG w PPP” to spotkania z grą Role Playing Game, w której uczestnicy przyjmują perspektywę konkretnej postaci, będącej częścią fabularnej rozgrywki. Udział w sesji gry RPG rozwija umiejętności komunikacyjne, interpersonalne, kooperacyjne czy związane z podejmowaniem trudnych wyborów. Terminy zajęć: 12-13.02 w godz. 12:00-14:00 oraz 14-15.02 w godz. 9:00-11:00

„Feryjny Klub Filmowy” to połączenie seansu filmowego i dyskusji. To doskonała okazja do konstruktywnego spędzenia wolnego czasu, poznania wytworów kultury oraz ciekawej rozmowy z innymi uczestnikami.
Terminy zajęć: 18.02 w godz. 15:00-17:00 oraz 19.02 w godz. 12:00-14:00

Na wszystkie zajęcia obowiązuje telefoniczna rezerwacja pod numerami 58 623 31 39 i 58 667 35 01. Szczegółowe informacje na temat zajęć również do uzyskania telefonicznie.

Warsztaty w Muzeum Miasta Gdyni – Poza zorganizowanymi zajęciami lub specjalnie przygotowanym programem na czas ferii, w Gdyni można spędzić ciekawie czas w wielu miejscach.

Ferie w bibliotece
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na zajęcia: Jak umieć w VR? 11 i 18.02 o godz. 15.00 (zapisy), Wyraź to GIFem! 11.02 o godz. 17.00 (zapisy), Make your own minion 12 i 19.02 o godz. 14.00 (zapisy), Chatterbox with Kristof 12 i 19.02 o godz. 16.00, Epickie planszówkowanie 13 i 20.02 o godz. 12.00, Chibi art 15.02 o godz. 15.00, English Tea Party 16.02 o godz. 14.00, Paper craft extravaganza 21.02 o godz. 14.00, Manga krok po kroku 14 i 22.02 o godz. 15.00 (zapisy), English Tandem 23.02 o godz. 15.00
W Bibliotece Chylonia (ul. Kartuska 20B) odbędą się: Poduchowe czytanki 11, 13 i 15.02 o godz. 13.00, Pobawmy się! 12 i 14.02 o godz. 13.00, Mania planszówek 18, 20 i 22.02 o godz. 13.00, Magia Kamishibai 19 i 21.02 o godz. 13.00.

Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza na: Origami z Liudą 11 i 15.02 o godz. 13.00, O ja cię! Smok w krawacie! 12 i 14.02 o godz. 13.00 (na zapisy), Planszówki w bibliotece 13 i 20.02 o godz. 13.00, Duch Klabaternika 18, 19, 21 i 22.02 o godz. 13.00 (na zapisy).

W Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) odbędą się: Planszówki w bibliotece 11 i 18.02 o godz. 13.00, Kreatywne ferie 13, 14, 19, 20 i 21.02 o godz. 12.00, Turniej FIFA 18 15.02 o godz. 12.00.

Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na teatrzyk „O rycerzu, co księżniczkę ratował” 14.02 o godz. 17.00 oraz Planszomanię 13 i 20.02 o godz. 13.00
Szczegóły na www.bibliotekagdynia.pl.

Ferie na strzelnicy
Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Gdyni zaprasza dzieci od lat 10 oraz młodzież szkolną do uczestnictwa w bezpłatnych treningach strzeleckich. Zajęcia strzeleckie z karabinków pneumatycznych będzie prowadzić olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, trener strzelectwa Jerzy Greszkiewicz.
Treningi będą odbywały się 11, 14, 19 i 21.02 w godz. 11.00-15.00.

Strzelnica pneumatyczna mieści się w siedzibie byłego Ośrodka Szkolenia Kierowców Ligi Obrony Kraju (ul. Świętojańska 5/7), wejście od ul. Pułaskiego, idąc Świętojańską w kierunku pl. Kaszubskiego.
Kontakt: 797 454 838, 501 090 161.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Paweł Musiał

od do
Scheduled lifehacki miasto