Enea Ironman Gdynia 🗓

0
231

W związku z organizacją zawodów Enea Ironman Gdynia, między 3 a 9 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu

3-9.08 molo Południowe
· od 3 sierpnia od godz. 6:00 do 9 sierpnia do godz. 22:00 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na wysokości wjazdu do mariny,
· od 6 sierpnia od godz. 6:00 do 8 sierpnia do godz. 23:30 al. Jana Pawła II będzie zamknięta od skrzyżowania z ul. Waszyngtona.

07.08 (sobota)

Trasa kolarska
· od godz. 7:00 do godz. 12:00 – trasa biegnie przez: skwer Kościuszki, ul. Świętojańską (od 10 Lutego do pl. Kaszubskiego), pl. Kaszubski (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od ul. Wójta Radtkego do ul. Starowiejskiej) i dalej ulicami Wendy (od ul. Portowej do ul. Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od ul. Wendy do ul. Polskiej), Polską (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do ul. Celnej i jezdnia północna od ul. Celnej do ul. Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (z możliwością przejazdu jedynym pasem ruchu od budynku Janka Wiśniewskiego 20 – wyjazd z terenu portu do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja).

Trasa biegowa
· od godz. 7:00 do godz. 12:00 – trasa biegnie ulicami: Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy ul. Borchardta a ul. Świętojańską), Świętojańską (od ul. 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego, drogą rowerową wzdłuż bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego.

Trasy kolarska i biegowa będą prowadzić również al. Jana Pawła II, która już wcześniej zostanie wyłączona z ruchu.

Śródmieście
· w godzinach 7:00-12:00 – wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, św. Piotra, Hryniewieckiego warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów – przez skrzyżowanie ulic Portowej, Wendy i św. Piotra,
· w godzinach 7:00-12:00 na pl. Kaszubskim będzie można przejechać jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. Starowiejskiej i ul. Starowiejską po obróconym kierunku ruchu do ul. Abrahama,
· w godzinach 7:00- 12:00 – wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV będzie możliwy jedynie od strony ul. Abrahama,
· w godzinach 7:00-12:00 – ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja (jeden pas ruchu),
· w godzinach 7:00-12:00 na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy skwerem Kościuszki a ul. Pułaskiego będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy,
· w godzinach 7:00-12:00 – nie będzie można wjechać i wyjechać z ulic Zygmuntowskiej i Wybickiego oraz pl. Grunwaldzkiego,
· w godzinach 7:00-12:00 – na odcinku ul. Abrahama – od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ul. Kilińskiego – będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra
· w godzinach 7:00-12:00 – wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy wyłącznie za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów – przez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Marsz. Piłsudskiego oraz poprzez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ul. Żwirki i Wigury oraz z ul. Żołnierzy I Armii WP,
· w godzinach 7:00-12:00 – na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego oraz na odcinku ul. Żołnierzy I Armii WP pomiędzy ulicami Bema i Słowackiego będzie można przejechać w obu kierunkach.

Obłuże, Pogórze, Oksywie
· w godzinach 7:00-12:00 – dojazd do centrum wyłącznie ul. Morską.

Port
· w godzinach 7:00-12:00 będzie możliwy tylko wyjazd z rejonu portu – wyłącznie na ul. Janka Wiśniewskiego (na wysokości stacji paliw Shell przy budynku Janka Wiśniewskiego nr 20) w kierunku Estakady Kwiatkowskiego.

08.08 (niedziela)

W godz. 8:00-22:30 pomiędzy ul. Górskiego (parkingi pomiędzy Gdynia Areną a CH Riviera i pod CH Riviera) a ul. Władysława IV kursować będzie dodatkowa linia autobusowa 909 (kursy przewidziane co 15 minut).

Trasa kolarska
· od godz. 5:30 do godz. 10:30 – trasa biegnie przez: skwer Kościuszki, ul. 10 Lutego (od skweru Kościuszki do ul. Władysława IV z możliwością przejazdu jednym pasem ruchu od ul. Świętojańskiej w kierunku ul. Władysława IV), ul. Władysława IV (pomiędzy ul. 10 Lutego a al. Zwycięstwa), al. Zwycięstwa (pomiędzy Władysława IV a Stryjską) i dalej ulicami Stryjską (od al. Zwycięstwa do ul. Małokackiej z możliwością przejazdu jednym pasem ruchu do al. Zwycięstwa), Małokacką (z możliwością przejazdu pomiędzy ulicami Stryjską i Wielkokacką), Chwarznieńską (z możlwioscią przejazdu jednym pasem ruchu od Chwarzna do Witomina), Wiczlińską (od ul. Chwarznieńskiej do ul. Marszewskiej), Marszewską (od ul. Wiczlińskiej do Koleczkowa),

Od godz. 7:00 do godz. 17:30 – trasa biegnie ulicami: Marszewską (całą), Jałowcową, Jaskółczą (z możliwością przejazdu jednym pasem w kierunku ul. Morskiej), Kartuską (z możliwością przejazdu jednym pasem w kierunku ul. Morskiej), Morską (zamknięty jeden pas ruchu od ul. Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego), Estakadą Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu pomiędzy węzłami z ulicami Janka Wiśniewskiego i Morską; zamknięty wjazd z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta, zamknięty zjazd z kierunku Obłuża na ulice Hutniczą i Morską), Janka Wiśniewskiego (jeden pas ruchu w kierunku Estakady Kwiatkowskiego), Polską, Chrzanowskiego (od ul. Polskiej do ul. Wendy), Wendy (od ul. Chrzanowskiego do ul. Portowej), Portową i dalej prowadzi na pl. Kaszubski i ul. Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od ul. Wendy do ul. 10 Lutego).

Na terenie powiatu wejherowskiego i kartuskiego zostaną zamknięte drogi wojewódzkie i powiatowe pomiędzy miejscowościami: Koleczkowo, Bojano, Karczemki, Kielno, Kłosówko, Szemud, Czarna Dąbrówka, Przetoczno, Spieszno, Nowy Dwór Wejherowski, Bieszkowice, Koleczkowo oraz dodatkowo Pomieczyno, Łebno, Częstkowo, Sychowo, Ustarbowo.

Trasa biegowa
· od godz. 5:30 do godz. 23:30 – trasa biegnie ulicami: 10 Lutego (od skweru Kościuszki do ul. Władysława IV z możliwością przejazdu jednym pasem ruchu od ul. Świętojańskiej w kierunku ul. Władysława IV), Władysława IV (od ul. 10 Lutego do al. Zwycięstwa), al. Zwycięstwa (od ul. Władysława IV do ul. Stryjskiej) z nawrotem na skrzyżowaniu z ul. Stryjską i powrotem al. Zwycięstwa i ulicami Władysława IV, Armii Krajowej (od ul. Władysława IV do ul. Świętojańskiej), Świętojańską (od ul. Armii Krajowej do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego (od ul. Świętojańskiej do bulwaru Nadmorskiego) i dalej bulwarem Nadmorskim i aleją Topolową z dojściem do mariny.

Trasy kolarska i biegowa będą prowadzić również al. Jana Pawła II, która już wcześniej zostanie wyłączona z ruchu.

Tranzyt
· przejazd przez Gdynię na relacji Sopot–Rumia – wyłącznie al. Zwycięstwa do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską,
· ulica Morska w kierunku Sopotu – na odcinku od ul. Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu,
· wjazd na Trasę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty,
· z Estakady Kwiatkowskiego nie będzie można zjechać na ulice Hutniczą i Morską – w kierunku od Obłuża,
· w godz. 5:30-10:30 – nie będzie można zjechać z Obwodnicy Trójmiasta na węźle Chwarzno.

Śródmieście
· w godzinach 5:30-23:30 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV – jedynie od strony ul. Świętojańskiej (pl. Kaszubskiego),
· w godzinach 5:30-23:30 zostanie zamknięty wjazd na ul. Wybickiego, a na pl. Grunwaldzkim będzie można jeździć w dwóch kierunkach,
· w godzinach 5:30-23:30 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. Armii Krajowej do końca) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych, w poprzek trasy zawodów w kierunku Kamiennej Góry przez ul. Żwirki i Wigury,
· po godz. 10:30 będzie można przejechać poprzecznie do trasy zawodów – wzdłuż ul. Władysława IV na skrzyżowaniu z ul. 10 Lutego w kierunku ul. Jana z Kolna (wyjazd z rejonu odcinka ul. Abrahama pomiędzy ulicami 10 Lutego a Armii Krajowej),
· w godzinach 5:30-15:00 nie będzie można wjechać na ul. 3 Maja pomiędzy ulicami 10 Lutego i Obrońców Wybrzeża (będzie możliwy wyjazd z tego rejonu na ul. Władysława IV w kierunku al. Marsz. Piłsudskiego),
· po godz. 15:00 będzie można przejechać jednym pasem ruchu ul. Władysława IV pomiędzy ul. 10 Lutego i al. Marsz. Piłsudskiego.

Kamienna Góra
· w godzinach 5:30-23:30 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry możliwy będzie wyłącznie za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów – przez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Marsz. Piłsudskiego,
· w godzinach 5:30-23:30 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowania z ul. Kilińskiego oraz na odcinku ul. Żołnierzy I Armii WP pomiędzy ulicami Bema i Słowackiego będzie można przejechać w obu kierunkach.

Obłuże, Pogórze, Oksywie
· w godzinach 7:00-17:30 dojazd do ul. Hutniczej i Morskiej wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska
· w godzinach 7:00-17:30 – wyjazd z terenu Pustek Cisowskich jednokierunkowymi ulicami Jaskółczą i Kartuską do ul. Morskiej,
· w godzinach 7:00-17:30 – dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco,
· w godzinach 7:00-17:30 – odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie odcięty,
· w godzinach 7:00-17:30 – ulice Jałowcowa i Marszewska zostaną zamknięte.

Demptowo oraz rejon ulic Rozewskiej i Swarzewskiej
· w godzinach 7:00-17:30 wjazd i wyjazd z Demptowa oraz z rejonu ulic Rozewskiej i Swarzewskiej możliwy jedynie warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów – przez skrzyżowanie ulic Morskiej i Swarzewskiej.

Leszczynki rejon ulic Mławskiej, Działdowskiej i Modlińskiej
· w godzinach 7:00-17:30 wjechać i wyjechać z tego rejonu będzie można ul. Leszczynki (przejazd pod Trasą Kwiatkowskiego),
· w godzinach 7:00-17:30 na ul. Mławskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Chwarzno i Wiczlino
· w godzinach 5:30-10:30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra – okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), Nowego Chwarzna (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) – możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową ul. Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej przez ul. Rolniczą do centrum (zamknięty będzie wjazd na Obwodnicę Trójmiasta),
· w godzinach 5:30-10:30 z obszaru położonego w rejonie ulic Staniszewskiego, Bryla i Zaruskiego (osiedle Patio Róży) możliwy wjazd i wyjazd jednym pasem ruchu ul. Chwarznieńskiej pomiędzy ulicami Zaruskiego i Wiczlińską (ruch wahadłowy),
· w godzinach 5:30-10:30 wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Czapli, Jana Kazimierza, Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte.

Witomino
· w godzinach 5:30-10:30 – ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa – z ruchem prowadzonym w kierunku ul. Rolniczej,
· w godzinach 5:30-10:30 – dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej będzie możliwy tylko przez ul. Widną,
· w godzinach 5:30-10:30 – wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.
W godzinach 5:30-10:30 wjazd i wyjazd – wahadłowo przez ul. Małokacką, do ul. Halickiej i dalej przez Mały Kack lub ul. Stryjską do al. Zwycięstwa.

Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana
· w godzinach 5:30-23:30 – dojazd w kierunku Sopotu i centrum będzie możliwy jedynie przez ul. Legionów,
· w godzinach 5:30-10:30 – wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych będzie zamknięty, a po godz. 10:30 możliwy jedynie w kierunku Sopotu,
· cały czas będzie można wyjechać z ul. Krośnieńskiej.

Port i Stocznia
· w godzinach 7:00- 17:30 – dojazd do portu i stoczni wyłącznie od strony Estakady Kwiatkowskiego – ul. Janka Wiśniewskiego do stacji paliw Shell i z tego miejsca poprzecznie do trasy zawodów będzie można wjechać na teren portu.

Oprac. Mateusz Kalinowski

od do
Scheduled aktywnie Featured