Dzień kreatywny Hal Targowych 🗓

0
814

Dzień kreatywny Miejskich Hal Targowych w Gdyni powraca 25 lipca!

Letni czas przynosi nowe pomysły oraz inspiracje. Jeśli preferujesz aktywnie i kreatywnie spędzić weekend, to koniecznie dołącz do nas! W programie najbliższej edycji wydarzenia znalazły się propozycje warsztatów modowych, kulinarnych, spacer modowo-historyczny oraz cykl spotkań konserwatorsko-architektonicznych.

25 lipca będzie wyjątkową okazją do eksplorowania tematu mody i designu, a impulsem do kreatywnych działań stanie się nurt w sztuce i modzie – op art oraz hasło: re-design przedmiotów retro codziennego użytku oraz food design w kreacji kulinarnej:
• “Estetyka Nowoczesności” – cykl spotkań z kolekcjonerem i warsztaty konserwatorsko-architektoniczne – atrakcje pod szyldem Re-design
• “Krótka historia strojów domowych” – przegląd mody dla pań i panów. Od bonżurki, przez dres do #strojesienahomeoffisie
• “Op! Sukienka” – kreatywny warsztat modowy raw-fasion. Op art w ofensywie.
• “Modowe peregrynacje” – spacer z atrakcjami. Podróż przez dekady do świata mody
i wzornictwa witryn sklepowych. Hale Targowe i gdyńskie domy mody.
• “Smacznie zaprojektowane” – prezentacja tematu food design. Sztuka kompozycji smaków
i aromatów.

Do współpracy przy wydarzeniu zostali zaproszeni znamienici goście, m.in.: Sabina Czupryńska – kostiumograf z Teatru Miejskiego w Gdyni, Hubert Bilewicz – doktor historii sztuki i badacz historii wzornictwa polskiej sztuki użytkowej, Weronika Szerle – historyczka sztuki, badaczka historii mody, dizajnu i architektury.

Proponowane atrakcje Dnia Kreatywnego odbędą się stacjonarnie oraz w formule on-line na funpagu Hal Targowych. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Gdyni.

Oprac. Krzysiek Marecki

Scheduled dzielnica Featured kulturalnie Śródmieście