Działania miejskie związane z koronawirusem

1
949

Prezydent zdecydował o odwołaniu niektórych wydarzeń, a także powołał specjalny zespół zadaniowy.
 
– W trosce o zdrowie wszystkich mieszkańców i poczuciu odpowiedzialności za miasto powołałem specjalny zespół zadaniowy, w skład którego wchodzą członkowie Kolegium Prezydenta Gdyni. Jego zadaniem jest koordynacja wszelkich działań, w tym informacyjnych, związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oczywiście działa także zgodnie z przepisami sztab kryzysowy. Grupą najbardziej podatną na działania wirusa są osoby starsze i chore dlatego prewencyjnie odwołaliśmy zajęcia dla seniorów organizowane przez Centrum Aktywności Seniora i Gdyńskie Centrum Sportu – mówi prezydent Wojciech Szczurek. Szczególnym rygorem objęte są również dzienne i całodobowe placówki pomocy społecznej, których podopiecznymi są osoby starsze – Na bieżąco monitorujemy sytuację, która jest dynamiczna. Jeśli otrzymamy wytyczne stosownych organów administracji lub sami ze wsparciem ekspertów ocenimy, że poziom ryzyka tego wymaga, będziemy podejmować dalsze decyzje. Z mojej wiedzy wynika, że obecnie w Gdyni ani w Trójmieście nie odnotowano żadnego potwierdzonego zachorowania. Nie ma powodów do paniki, należy natomiast zapobiegawczo wykazać się roztropną odpowiedzialnością – dodaje prezydent.

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-CoV-2 informujemy, że zajęcia dla seniorów organizowane przez Centrum Aktywności Seniora i Gdyńskie Centrum Sportu zostają odwołane. Dotyczy to Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zajęć hobbystycznych organizowanych przez CAS, Gdyńskiego Poruszenia. Zamknięte zostały miejskie kluby seniora, zaś kluby wspierane przez miasto otrzymały rekomendację zawieszenia działalności. Data wznowienia zajęć zostanie podana w późniejszym terminie. W placówkach całodobowych (Dom Pomocy Społecznej, Gdyńskie Ośrodki Wsparcia) wprowadzony został zakaz odwiedzin.

Imprezy sportowe

Polski Związek Koszykówki informuje, że wszystkie spotkania Energa Basket Ligi Kobiet będą rozgrywane bez udziału publiczności do odwołania. Bez publiczności odbywać się będą także mecze PKO Extraklasy.

Gdyńska Giełda Szkół

Informujemy również, że zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego nie odbędzie się tegoroczna giełda szkół w Gdyni, która planowana była na 2 kwietnia. Informator z ofertą gdyńskich placówek oświatowych opublikowany będzie na stronie gdynia.pl.

Imprezy masowe

10 marca Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Przypomnijmy, że 6 marca prezydent Wojciech Szczurek podjął decyzję o przełożeniu Mistrzostw Świata w Półmaratonie IAAF 2020 i 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Krzysiek Marecki

1 KOMENTARZ

Comments are closed.