Deszcz laurów

0
872

Tradycje edukacji muzycznej w Gdyni sięgają 1929 roku. Pierwszą szkołę muzyczną stworzyli ludzie zaangażowani w życie artystyczne Pomorza. W 1945 roku powstała szkoła muzyczna, która działa w Gdyni do dziś i kształci znaczne grono muzyków i artystów.

Dobry klimat do rozwoju przynosi efekty a młodzi muzycy odnoszą sukcesy w kraju i za granicą. Przykładem jest deszcz laurów po międzynarodowym konkursie „The Art of Winds & Percussion. Wydarzenie odbyło się na przełomie października i listopada (jury obradowało w Londynie), zaowocował licznymi zwycięstwami.

W kategorii wiekowej 17-19 lat zwyciężył grający na waltorni Mateusz Klimek. Jego grający na tym samym instrumencie kolega Mikołaj Kotarski zajął I miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat. Obaj są uczniami dr. Piotra Pożakowskiego.

Silną obsadę miała na tym festiwalu grupa młodzieży grającej na flecie. W kategorii wiekowej 14-16 lat zwyciężyła Aleksandra Schulz, a w kategorii 17-19 lat Konrad Hennig i Anna Kochańska, a w grupie 20-22 lata Joanna Skrzypkowska. To uczniowie mgr Hanny Łąckiej. Wszystkim uczniom Szkoły Muzycznej II stopnia akompaniowała mgr Monika Madej-Strukiel. Pełne wyniki na www.gccseries.online.