Dąbrowa: Młodzi biegacze

0
586

Za nami kolejna edycja Pucharu Gdyni na Leśnej Polanie na Dąbrowie. W niedzielę 25 września emocje sięgnęły zenitu, pogoda dopisała, a na stracie biegów pojawiał się rekordowa liczba 336 uczestników.

Celem tej cyklicznej imprezy jest popularyzacja biegów wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie ich do aktywności fizycznej oraz promocja zdrowego stylu życia. Młodzi amatorzy biegania zmierzyli się na dystansach od 100 do 1000 metrów, od biegu Majtka, poprzez Chorążego, na Admirale skończywszy, w sumie podczas 11 biegów. Na każdego uczestnika na mecie czekał wyjątkowy medal, a dla trzech najlepszych w kategorii puchary (poza biegiem Majtka), starty podzielone zostały na osobne dla dziewcząt i chłopców.

Cieszy powrót do znanej od lat formuły zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, która ze względu na przepisy i stan pandemii na dwa lata zniknęła z kalendarza wydarzeń organizowanych przez radę dzielnicy. Ta edycja była wyjątkowa, gdyż cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Tymczasem już dziś zapraszam na Bieg Mikołajkowy, który odbędzie się 3 grudnia 2022 roku – mówi Bartosz Grube, radny dzielnicy Dąbrowa.

Wydarzenia odbywają się z inicjatywy i środków Rady Dzielnicy Dąbrowa, za ich realizację odpowiada The North Event – organizacja imprez.

fot. B.Grube Puchar Gdyni