Dąbrowa: Kursy tańca towarzyskiego 🗓

0
545

W ramach bezpłatnych zajęć kierowanych do mieszkańców Gdyni zapraszamy na nowe aktywności finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Tym razem przedstawiamy kolejną propozycję spędzania wolnego czasu dla miłośników tańca towarzyskiego z Dąbrowy. Koordynatorem kursów jest Gdyńskie Centrum Sportu.

W Dąbrowie nauka tańca odbywać się będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ulicy Nagietkowej 73 w godzinach 20:00 do 21:00. W obu lokalizacjach spotkania odbywać się będą każdorazowo w niedzielę. Pierwsze z nich odbędą się już 26 marca.

Taniec Towarzyski jest niezwykłą formą ruchu będącą połączeniem sportu ze sztuką. Sprawność fizyczna i dobra kondycja staje tu do pary z grą aktorską i wyrazem artystycznym. Taniec towarzyski to dwa style taneczne: mający swoje źródło w tańcach salonowych – standardowy (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykański – powstały z połączenia tańców latynoskich z podstawami baletu (samba, cha cha, rumba, passo doble, jive). Przez niektórych traktowany jako wymagający sport turniejowy, przez innych hobbystycznie i rozrywkowo. To bardzo efektowna forma ruchu, która może stać się sposobem na wyrażenie siebie i oderwanie od rzeczywistości, a co za tym idzie – świetnym sposobem na odpoczynek.

Zajęcia prowadzić będzie Maciej Drankowski, który od lat prowadzi własne Studio Tańca Towarzyskiego Tango Gdynia – jedno z nielicznych, specjalizujące się w szkoleniu w sportowym tańcu towarzyskim par dorosłych.

Oprac. Karol Molęda

Scheduled budżet obywatelski Dąbrowa