Co łączy Windows’a i XVII LO?

0
1002

W Gdyni powstaje jedna z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych na świecie.

Miasto podpisało umowę z Microsoft, a obie strony wyznaczyły wspólne cele w obszarze cyfrowej transformacji edukacji. Już na etapie budowy obie strony będą współpracować na rzecz tworzenia szkoły zaawansowanej technologicznie i otwartej na wiedzę z całego świata. XVII Liceum Ogólnokształcące będzie pierwszą taką szkołą w centralnej części Europy oraz jedną z 18 placówek zrzeszonych w ramach programu Microsoft Flagship School na świecie.

Symboliczny pierwszy dzwonek w nowym XVII Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni zadzwoni już we wrześniu tego roku. W tej chwili prace trwają, a szkoła, która powstaje w ramach współpracy Gdyni i Microsoft będzie jedną z zaledwie 18 na całym świecie, które od fundamentów aż po szkolne ławki oraz narzędzia edukacyjne budowane są w ramach projektu Microsoft Flagship School.

Microsoft Flagship School to specjalny program, który wspiera rozwój placówek edukacyjnych już na etapie budowy ich fundamentów. Microsoft wspólnie z władzami miast zapewnia pomoc na etapie budowy, urządzania wnętrz, wyposażenia ich w niezbędne narzędzia, a także na płaszczyźnie zarządzania i wsparcia dla nauczycieli oraz uczniów.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Witek Olejarz