Chylonia: Meksykańska fiesta

0
377

Niedzielna „Fiesta na ulicy Meksykańskiej” zakończyła tegoroczne wakacje w Gdyni.

Podczas plenerowego wydarzenia na osiedlu Meksyk każdy znalazł coś dla siebie. Były aktywności sportowe, spektakl Teatru Gdynia Główna, warsztaty edukacyjne, zajęcia taneczne i koncert zespołu Axel Gdynia.

W programie było obowiązkowe odsłonięcie tablicy z nazwą nowej ulicy, która powstała w tej części Chyloni.

Instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury zaprosili na minikurs tańca, a animatorki z Wymiennikowni – do udziału w warsztatach kreatywnych. Były animacje dla najmłodszych zapewnione przez Gdynię Rodzinną (w tym malowanie buziek) oraz fotobudka.

Na ul. Śliwkowej odbył się spektakl plenerowy „Potop. Pieśń o końcu świata” w wykonaniu zespołu Teatru Gdynia Główna. To opowieść utkana z zebranych relacji mieszkańców Wzgórza Orlicz-Dreszera, czyli gdyńskiego Pekinu, który nie istnieje już na mapie miasta. Po spektaklu odbył się koncert zespołu instrumentalno-wokalnego AXEL Gdynia.

Paweł Musiał  – redaktor naczelny portalu esencjagdyni.pl, prezes agencji reklamowej ESENCJA, członek Rady Fundacji ARKUN wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Leszczynki, były członek Komitetu Rewitalizacji przy Prezydencie Miasta Gdynia i zespołu tematycznego UrbanLab do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i partycypacji przy Prezydencie Miasta Gdynia, założyciel i moderator Forum Gdyńskich Rad Dzielnic.