Centrum Aktywności Rodziny

0
867

Centrum Aktywności Rodziny mieści się przy ul. Świętojańskiej 1 i zostało oficjalnie otwarte w niedzielę, 20 października.

Było głośno, kolorowo i muzycznie. Otwarcie Gdyńskiego Centrum Aktywności przyciągnęło uwagę mieszkańców, którzy licznie zebrali się na placu Kaszubskim, tuż przy pomniku Antoniego Abrahama. To właśnie tam rozpoczęło się radosne świętowanie. W samo południe plac opanowali przyjaźni piraci, którzy zachęcali do wspólnej zabawy. Nie zabrakło występów artystycznych, gry na instrumentach oraz śpiewu. O odpowiednią oprawę zadbali młodzi artyści z Teatru Komedii Valldal. A naukową część zapewnili edukatorzy z Centrum Nauki Experyment, którzy przygotowali pokaz chemicznych doświadczeń.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było jednak przecięcie wstęgi i zwiedzanie Centrum Aktywności Rodziny. Aktu oficjalnego otwarcia dokonali: prezydent Wojciech SzczurekLechosław Dzierżak – przewodniczący Komisji Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Gdyni oraz dzieci i młodzież. W uroczystości uczestniczyli także gdyńscy radni oraz mieszkańcy.

Już dzisiaj Centrum ruszyło pełną parą i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będą warsztaty dla dzieci, spotkania, szkolenia, klub rodzica czy kącik czytania bajek. To jednak nie wszystko. Będzie tu też przestrzeń dedykowana specjalistom. A to dlatego, że jedno z zadań centrum to skupianie instytucji i organizacji działające w obszarze tematyki rodzinnej w naszym mieście.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Krzysiek Marecki