Całą dobę na rowerze? 🗓

0
702

24h Rajd Rowerowy ARKUN w tym roku, mimo pandemii, obostrzeń i ograniczeń, jest zaplanowany na 11-12 września we wsi Sulmin koło Żukowa.

 

Na czym polegają zawody? Słyszeliście kiedyś o 24 godzinnym wyścigu samochodowym Le Mans? Podczas tych zawodów kierowcy mają za zadanie przejechanie jak największej liczby okrążeń w ciągu doby. Podobne założenie przyjęto przy organizacji rowerowej wersji tego francuskiego pomysłu. Jest to wyścig zespołowy, polegający na osiągnięciu przez maksymalnie czteroosobową drużynę w sumie ja największej liczby pętli ciągu jednej doby.

Na trasie o długości około 10km będzie mógł znajdować się tylko jeden rowerzysta reprezentujący dany team. Dopuszcza się start indywidualny. Trasa z kategorii raczej łagodnych, bez dużych różnic wysokości, ostrych podjazdów i niekontrolowanych zjazdów, prowadzić będzie drogami szutrowymi i gruntowymi przez lasy mieszane, gaje oraz polne ścieżki turystyczne. Droga będzie oznaczona strzałkami i taśmami. Można ją obejrzeć pod adresem: https://www.traseo.pl/trasa/24h-rajd-rowerowy-arkun.

Co jeśli wydaje się Wam, że nie poradzicie sobie z trasą 24h? Organizatorzy przygotowali dodatkowe propozycje:

  • rundę 10 godzinną, trwająca od 8.00 do 18.00 w niedzielę 12 września.
  • NOWOŚĆ – odcinek 12h, który zacznie się o 18.00 i skończy o 6 rano.

Zgłoszenia przez formularz zamieszczony na stronie www.rajdarkun.pl. Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora: Fundacja Arkun 07160011141893685490000001 Bank BNP Paribas

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled aktywnie Featured