Blisko 5000 uczestników „Odprowadzam Sam”

0
312

Regularne chodzenie czy jazda na rowerze do przedszkola lub szkoły pozytywnie wpływają na wzrost aktywności wśród dzieci.

Sprawiają też, że w przyszłości częściej i z większą chęcią wybierają one ekologiczne metody przemieszczania się po mieście rezygnując z podróży samochodem. Ta przyszłość w Gdyni zapowiada się świetnie. Zapisy do dziewiątej edycji „Odprowadzam Sam” cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. W akcji weźmie udział blisko 5000 uczestników z 49 placówek.

„Odprowadzam Sam” to projekt skierowany do przedszkolaków w wieku od 4 do 7 lat, ich rodziców oraz nauczycieli. Ma zachęcać najmłodszych i ich opiekunów do korzystania z ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola lub szkoły. W ramach kampanii dzieci starają się docierać do szkoły rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską lub pieszo.

Bartosz Bartoszewicz wiceprezydent ds. jakości życia

„Odprowadzam Sam” to kampania, którą uwielbiają przedszkolaki – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Z dwóch powodów: po pierwsze to wielka frajda wybrać się do przedszkola na hulajnodze, rowerem, albo gdyńskim trolejbusem, którym nie jeździ się na co dzień. Po drugie, można naklejać później naklejki na specjalnym drzewku, które symbolizuje wkład dzieci w ochronę środowiska. Z kolei dla rodziców to doskonały pretekst, aby zostawić samochód, skorzystać z bardziej ekologicznego transportu i pokazać dzieciom, że dbamy w ten sposób nie tylko o środowisko, ale także o zdrowie. W tej kampanii nagrodą są m.in. drzewka do posadzenia przez przedszkola. Dzięki temu nauczyciele mogą wykorzystać tę okazję do ciekawej lekcji przyrody w przedszkolnych ogródkach oraz nauki odpowiedzialności na naturę.

Na zakończenie najaktywniejsze grupy otrzymają atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje dotyczące „Odprowadzam Sam” można znaleźć na stronie www.gdyniasport.pl w zakładce projektu. Na wszelkie pytania lub wątpliwości związane z kampanią odpowiada Pani Agnieszka Gruszka z Gdyńskiego Centrum Sportu (odprowadzamsam@gdyniasport.pl).

Oprac. Mateusz Kalinowski