Aktywizacja na ebooku

0
756

Powstał bezpłatny internetowy katalog dobrych praktyk. Ebook opowiada o najważniejszych obszarach działalności gdyńskiego UrbanLabu.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek odwołał zaplanowaną na marzec konferencję „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania”. Równolegle powstawał natomiast ebook, w którym w nowoczesnej formie przedstawione zostały projekty i osoby zaangażowane w rozwój UrbanLab. Z racji przeniesienia konferencji na drugą połowę 2020 roku organizatorzy postanowili nie czekać i udostępnić ebook już teraz. Można go też pobrać klikając TUTAJ. Zachęcamy do czytania!

Ebook jest namiastką rozmów i debat, które miały odbyć się podczas konferencji. W związku ze zmianą sytuacji jest prologiem i zachętą do uczestnictwa w jesiennej edycji konferencji #becomingthecity. Wszelkie informacje będą na bieżąco dodawane na stronę internetową oraz na fanpage na Facebooku. Bądź online i #wGdyni!​

UrbanLab to nowoczesna forma partycypacji społecznej, łącząca pomysły mieszkańców z doświadczeniem ekspertów. Projekt na świecie zyskał dużą popularność, a z modułu korzystają czołowe europejskie miasta. Gdynia jako jedna z dwóch pierwszych polskich miast, testuje koncepcję i dostosowuje formułę do swoich potrzeb.

Oprac. Marta Kuniecka