58. rocznik Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni zakończył naukę

0
536

Adepci Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, działającego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, efektownie zakończyli swoją edukację. 

Trzy i pół roku nauki aktorstwa, śpiewu, emisji głosu, stepu, historii teatru i musicalu, zadania artystyczne, to była codzienność w Państwowym Policealnym Studium Wokalno-Aktorskiego.

Koncert Dyplomowy wyreżyserował Bernard Szyc i odbył się na Dużej scenie. Imprezę prowadzili Wiktoria Czerpak i Mateusz Górecki. Na scenie zobaczyliśmy 15 absolwentów, którzy po kolei prezentowali utwory z musicali oraz filmów. Pojawił się “I’m just Ken” z filmu “Barbie” w wykonaniu Mikołaja Pancerza, “Dead girl walking” z musicalu “Heathers”, śpiewane przez Wiktorię Zaleską, Nikola Piechota wykonała “A call from Vatican” z musicalu “Nine”, “Let’s get loud” z repertuaru Jennifer Lopez wytańczyła Julia Dmochowska, Julia Stężewska wcieliła się  w Królową Kier w piosence “Off With Their heads” z musicalu “Wonderland”, Bartłomiej Kardyś pdegrał rolę Heroda w “Songu Heroda” z “Jesus Christ Superstar”, Misia Otczyk wystapiła z “Someone gets hurt” z musicalu “Mean Girls”, Tomasz Dziak w “Kramu tego król” z musicalu “Les Miserables”, Robert Steinka w “To całe bycie martwym” z musicalu “Beetlejuice” a Aleksander Hairulin i Julia Olejarczyk w “Conversation” z musicalu “Lalka”.

Najwięcej braw zebrali Szymon Reszka, który wykonał “Gethsemane” z musicalu “Jesus Christ Superstar” oraz Paula Brzóska za “Satisfied” z musicalu “Hamilton” a także Marta Schmidt za “Chcę bohatera” z filmu “Shrek 2” oraz Stefan Andruszko za “Pepe pan Dziobak” z filmu “Phineas i Ferb”.

Studio Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni zostało powołane 4 października 1966 roku. Szkoła jest najstarszą placówką w Polsce, kształcącą aktorów na potrzeby teatru muzycznego. Powstawały próby powołania szkół przyteatralnych, na wzór gdyńskiej instytucji, żadna nie osiągnęła jednak podobnego statusu na mapie ogólnopolskiej.

Oprac. Paweł Musiał