1000 tabletów dzięki UNICEF

0
195

Do Gdyni dotarł pierwszy sprzęt, który został zakupiony dzięki wsparciu UNICEF-u. To 1000 nowych tabletów. Będą z nich korzystać uczniowie gdyńskich szkół.

12 lipca Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, podobnie jak prezydenci Gdańska i Sopotu, podpisali memorandum o współpracy z UNICEF-em. Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci reprezentował dr Rashed Mustafa Sarwar, koordynator biura UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce. To memorandum dało miastu możliwość aplikowania o pomoc finansową na rzecz dzieci. Zakontraktowana pomoc ma wynieść blisko 32 mln zł.

Gdynia stała się drugim domem dla wielu dzieci z Ukrainy, ale nie tylko. W naszych szkołach uczą się dzieci z Białorusi, Afganistanu, Rosji, Indii i wielu innych krajów świata. Dlatego szereg zaplanowanych działań to aktywności integrujące gdyńskie środowisko edukacyjne, a także społeczność miasta. Cieszymy się, że UNICEF pomaga nam w radzeniu sobie z kryzysem uchodźczym. Co jednak ważne partycypować w tej pomocy będą również wszystkie gdyńskie dzieci – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W najbliższym czasie w Gdyni ruszą kolejne aktywności na rzecz dzieci zorganizowane dzięki wsparciu UNICEF-u. Do Gdyni trafił też pierwszy sprzęt. 1000 tabletów marki Huawei zostało rozdysponowane do szkolnych bibliotek w 65 szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, również placówek dla dzieci z niepełnosprawnościami. Dzieci będą mogły je wypożyczać podczas zajęć w szkołach i w ten sposób wspierać swój proces edukacji.

Wartość sprzętu to ok. 760 tysięcy złotych. UNICEF dzięki swoim darczyńcom, partnerom, organizacjom współpracującym szybko mógł zaopatrzyć gdyńskie szkoły w tak dużą ilość tych pomocy dydaktycznych.

Oprac. Małgorzata Trasna