Nagrody dla sportowców

Listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe 22 sportowcom i trzem zespołom wręczył wiceprezydent miasta Marek Łucyk.

Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy. Wyróżnieni zostali:
Agnieszka Kaszuba (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) – mistrzyni Polski do lat 23 oraz akacemicka mistrzyni Polski w skoku o tyczce;
Aleksandra Melzacka (Yacht Klub Polski Gdynia) – srebrna medalistka finałowych regat żeglarskiego Pucharu Świata w klasie 49erFX;
Amelia Czernik, Małgorzata Jackiewicz, Marta Moćkun (Uczniowski Klub Sportowy Jantar) – drużynowe wicemistrzynie Polski klasy III;
Daniel Aniśko (Klub Sportowy Maximus) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów i seniorów w kich-boxingu w kat. do 89 kg;
Dmitrij Janczylik (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – mistrz Polski juniorów młodszych w judo w kat. do 81 kg;
Grzegorz Nowak (Uczniowski Klub Sportowy Azymut 45) – podwójny brązowy medalista w średniodystansowym oraz nocnym biegu na orientację do 16 lat;
Liwia Jarocka (szachistka) – wicemistrzyni Polski juniorów do lat 16 w szachach;
Maksymilian Murszewski (Sekcja sportowa Shaolin Kung Fu Gdynia) – wicemistrz świata oraz mistrz Europy, a także brązowy medalista mistrzostw Europy w kat. do 70 kg;
Michał Krasodomski (Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni) – żeglarski wicemistrz Europy do lat 21 w klasie Laser Radial;
Natalia Kozioł (Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej) – mistrzyni Polski seniorek w wieloboju i czterokrotna mistrzyni Polski seniorek w poszczególnych przyborach;
Natalia Wiśniewska (Uczniowski Klub Sportowy Jantar) – wicemistrzyni Polski seniorek oraz trzykrotna wicemistrzyni i brązowa medalistka w poszczególnych przyborach;
Amelia Tomalczyk, Kinga Mączka, Patrycja Gawior (Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej) – brązowe medalistki drużynowych mistrzostw Polski klasy II;
Piotr Pesta (Uczniowski Klub Sportowy Azymut 45) – dwukrotny mistrz Polski w średniodystansowym oraz nocnym biegu na orientację do 18 lat;
Sandra Konkol (Uczniowski Klub Sportowy MDK Gdynia) – brązowa medalistka młodzików do 10 lat w szachach;
Sara Elwart (Klub Sportowy Gokken) – brązowa medalistka mistrzostw Europty kadetów, juniorów i zawodniczek do 21 lat w karate w kat. do 61 kg;
Szymon Jasiński (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – młodzieżowy wicemistrz Polski w judo w kat. do 66 kg;
Szymon Jaszczołt (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w kat. do 55 kg;
Tomasz Zielski (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – mistrz Polski juniorów w judo w kat. do 60 kg.

Oraz trzy zespoły:
Gdyński Klub Koszykówki Arka Gdynia (juniorzy do lat 20) – wicemistrzowie Polski do lat 20;
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia (juniorki) – brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek;
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia (juniorki młodsze) – brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Paweł Musiał