Dzielnicowy challenge #gramyTosia

0
1070

W niedzielne popołudnie na boisku Szkoły Podstawowej nr 37 odbyło się pierwsze z serii dzielnicowych spotkań piłkarskich w ramach akcji #gramyTosia.

Na obiekcie murawie stanęły na przeciw siebie zespoły Chwarzna-Wiczlina oraz Leszczynek. Pierwsza połowa rozkręcała się bardzo powoli i pierwszy gol padł łupem Leszczynek dopiero po 15 minutach. Kiedy sędzia po 25 minutach odgwizdał przerwę, Leszczynki prowadziły 2:1. Druga połowa to z kolei grad piłek wpadających do bramek obu zespołów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 dla reprezentantów zielonego liścia. Zwycięzcy wyzwali już kolejną dzielnicę do pojedynku i będzie to ich sąsiad czyli Chylonia. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy podpisali się na piłce, która wraz z przekazanymi przez www.tumorska.pl kolczykami, została przekazana dziadkom Tosi i trafią na licytację.

#gramyTosia to akcja wspierająca Tośkę z Gdyni ma 1,5 roku, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Śmiertelną chorobę może powstrzymać terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Kosztuje aż dziesięć milionów złotych! Wsparcia można udzielić w dwóch zbiórkach:

Organizatorem akcji jest Forum Gdyńskich Rad Dzielnic, nieformalnej grupy zrzeszającej społeczników ze wszystkich dzielnic naszego miasta.