esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Złoty Maksymilian

Maksymilian Murszewski z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego zdobył złoty medal na mistrzostwach Europy kung fu w Moskwie!

Maksymilian jest uczniem klasy I B, i właśnie został mistrzem Europy w sztuce walki wushu/kung fu na zawodach rozgrywanych w Moskwie. Wywalczył nie tylko złoto, ale również brąz w walkach qingda w kategorii do 70 kg. Czas jednego występu na zawodach to minimum 45 sekund podczas których zawodnik prezentuje układ w formach ręcznych lub z bronią. W formach z bronią Maks używa m.in. miecza, kija, szabli lub halabardy.

Maks jest podopiecznym trenera Krzysztofa Brzozowskiego, trenuje dwa razy w tygodniu po 2 godziny w klubie gdyńskim Shaolin Kung Fu. 25 i 26 maja Maks będzie rywalizował o medale w mistrzostwach Polski – trzymamy za niego kciuki, musi wygrać!

Źródło: www IALO