Wyjazd do Brukseli w nagrodę!

0
297

Uczniowie gdyńskiego Gimnazjum nr 11 (od września 2017 – SP nr 51) Evan Collier i Maksymilian Wysocki wygrali konkurs w języku angielskim o Unii Europejskiej Secondary School Competition CoR/EA 2017 i w nagrodę wyjechali do Brukseli.

Evanowi i Maksowi towarzyszyła nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Szponar – przygotowująca ich do konkursu. Do Brukseli polecieli z gdańskiego lotniska, gdzie zapoznali się z dziennikarką „Expressu Biznesu” – panią Anną Walk, która miała relacjonować  pobyt w stolicy Unii Europejskiej.

Prezentacja miała na celu przedstawienie wszelkich działań podejmowanych przez Gimnazjum nr 11 we współpracy z instytucjami Trójmiasta (m.in. GTS, FF w Gdyni, PPN-T, Gdynia Infobox, Teatr Muzyczny i inne), udział szkoły w masowych imprezach sportowych organizowanych w Trójmieście, szczególnie w Gdyni oraz wykorzystanie nadmorskiej lokalizacji szkoły do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i plażowej piłki siatkowej. Uczestnicy starali się pokazać zasoby naszego regionu, miasta, możliwości turystyki i rekreacji. Naszą prezentację wzbogaciły: muzyka szantowa, film o Gdyni oraz beatbox’owy występ (na żywo) Evana Colliera.

Po części oficjalnej uczniowie zwiedzili Parlament Europejski i udali się na sesję plenarną KR-u. W głównej sali PE mieli możliwość zrobienia zdjęć z Przewodniczącym Komitetu Regionów Markku Markkulą i pierwszym wiceprzewodniczącym Karlem-Heinzem Lambertzem. Po sesji plenarnej – w towarzystwie Lindsey Kirk Dench, Laure-Anne Rigaux i Ivana Malary zwiedzali Dom Historii Europejskiej.

Na zaproszenie Prezydenta Grupy EA – pana Stanisława Szwabskiego – uczestnicy udali się na uroczystą kolację w sali bankietowej w Komitecie Regionów. Kolacja była okazją do wymiany refleksji dotyczących minionego dnia, obfitującego w ciekawe wydarzenia. Wszyscy uczniowie na pamiątkę otrzymali plecaki z logo KR-ów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Unii Europejskiej.

Oprac. Łukasz Strzałkowski, Paweł Musiał