Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży OBŁUŻE CUP

0
185

W dniach 16-17 czerwca 2017r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 na Obłużu przy ul. Cechowej 22. odbył się Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży OBŁUŻE CUP. Organizatorem turnieju, który odbył się jako jedno z wydarzeń projektu Energia na Obłużu była Fundacja Źródło Radości im. X. Piotra Mazura a Głównym Sponsorem Grupa ENERGA. Celem turnieju była integracja młodych mieszkańców dzielnicy, oraz promowanie rozgrywanych w Polsce m.in. w Gdyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Drużyny które zgłosiły się do zawodów, drogą losowania otrzymały nazwę państwa, które występuje w MME 2017. W zawodach wystąpiły zespoły zrzeszone w klubach lub UKS-ach, jak również tak zwane podwórkowe drużyny, których zawodnicy na co dzień grają dla zabawy na osiedlu.

W sobotę przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych zwyciężyła drużyna Polski, w której wystąpili zawodnicy UKS Iskra Gdynia, przed Słowenią, czyli połączone siły drużyn Lidera Dębogórze i Sztormu Mosty, zaś trzecie miejsce zdobyła drużyna Portugalii, zespół złożony z młodych graczy mieszkających w dzielnicy Pogórze – FC Podwórko.

W niedzielę do zawodów przystąpili chłopcy oraz dziewczyny ze szkół podstawowych, rocznik 2004 i młodsi. Do tej kategorii zgłosiło się osiem zespołów. Po rozegraniu 28 meczów w systemie każdy z każdym zwycięzcą okazała się drużyna Mołdawii – czyli drużyna Lidera Dębogórze i przyjaciele, która wyprzedziła zespół Niemiec złożony z zawodników Kaszuby Połchowo. Na trzecim miejscu została sklasyfikowana drużyna Hiszpanii czyli UKS Iskra. Natomiast czwarte miejsce wywalczyły dziewczęta z Połchowa czyli Czech, których mecze wywoływały największe emocje wśród zgromadzonych kibiców i zawodników. Podczas niedzielnych zawodów wyłoniono również najlepszego strzelca turnieju, którym został Kacper Zwierzchowski z drużyny Mołdawii zdobywając w całym turnieju 16 bramek.
Skład drużyny Mołdawii ( Lider Dębogórze i przyjaciele ) rocznik 2004 i młodsi: Oskar Wariacki, Oskar Wociechowski, Oskar Wąsiewski, Jakub Lisewski, Bartek Murawski, Kacper Trepczyk, Kacper Zwierzchowski i Karol Trojanowicz – opiekun Andrzej Zawada

Skład drużyny Polski ( UKS Iskra ) gimnazjaliści: Marcin Błasiak, Artur Zieliński, Dominik Zieliński, Jakub Popiel, Kacper Krupa, Mateusz Chwyć, Klaudiusz Zapora, Jan Mościpan, Sebastian Nowak, Dawid Partyka – opiekun Jarosław Marek.