esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Puchar Europy Juniorów w Judo

Po sukcesie judoków gdyńskiego Galeonu na Mistrzostwach Polski Juniorów przyszła kolej na starty międzynarodowe.

Pierwszym sprawdzianem na jaki z udziałem Jakuba Sordyla oraz Dmitrija Janczylika udała się reprezentacja kraju był start w Pucharze Europy w Sarajewie w dniach 19-20 czerwca 2021 r.

Janczylik uległ w pierwszej walce po dogrywce reprezentantowi Holandii i odpadł z turnieju. Sordyl natomiast dotarł do aż półfinału, w którym zmierzył się również z zawodnikiem z Holandii. NIestety także i w tym pojedynku górą był zawodnik z niderlandów, który pokonał gdynianina w trzeciej minucie walki, mimo żę to Jakub prowadził do tamtej pory. W bezpośredniej walce o brązowy medal Sordyl w pierwszym ataku pokonał reprezentanta Serbii już po niespełna 12 sekundach walki. Trenerem brązowego medalisty jest Andrzej Jasiński.