Popłynęli i pobiegli na Obłużu

0
575

W sobotnie słoneczne wrześniowe popołudnie na obiektach Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni odbyły się zawody w aquathlonie, które są połączeniem dwóch dyscyplin – pływania i biegania. Zawody były również ostatnim wydarzeniem w projekcie „Energia na Obłużu” organizowanym w tym roku przez Fundacje „Źródło Radości” im. X. Piotra Mazura i Grupę Energa – głównego sponsora.

Na starcie stawiło się ponad 70 zawodników dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich znaleźli się najmłodsi specjaliści w tej dyscyplinie, którzy ukończyli zaledwie 7 lat. Po otwarciu zawodów, które dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 39 Sabina Dawidowska i wytłumaczeniu przez pana Piotra Rybińskiego wszystkich zasad aquathlonu zawodnicy rozpoczęli zawody. Rywalizacja zaczęła się na pływalni, gdzie po przepłynięciu odpowiedniego dystansu trzeba było się szybko przygotować do biegu i pobiec jak najszybciej do mety, która znajdowała się na boisku szkolnym. Przy głośnym dopingu swoich kibiców zawodnicy dobiegali do mety, gdzie czekali na nich organizatorzy zawieszając na szyjach medal „Pływam, biegam zostanę Ironman-em”. Oczywiście wszyscy czekali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników, aby dowiedzieć się, kto w tej niełatwej dyscyplinie uzyskał najlepsze czasy.

Po zebraniu wszystkich wyników nastąpiła ceremonia wręczania nagród przez panią Elżbietę Sierżęga radną miasta Gdyni, która bardzo wspierała cały projekt „Energii na Obłużu”.

Każdy zawodnik został nagrodzony a najlepsi w swoich kategoriach otrzymali puchary.

Foto-relacje z zawodów można znaleźć na stronie Facebook „Energia na Obłużu”. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje tego wydarzenia: Klubowi TopActive, Szkółce Pływania Pływaczek, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 39, wolontariuszom z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II , sędziom zawodów oraz pozostałym sponsorom: Lewiatan, Aleksander i firmie Tress.

 

Oprac. Ireneusz Trojanowicz