Parada Mikołajów na Motocyklach 🗓

0
745

Już w tą Niedziele XV edycja Parady Mikołajów na Motocyklach tradycyjnie będzie odbywać się na terenie całego Trójmiasta.

Rozpoczynamy o godzinie 9:00 w Gdańsku pod Stadionem Energa, skąd kolumna ok. 11:00 wyruszy ulicą Marynarki Polskiej, zawracając pod Zieleniakiem i dalej główną arterią przez Sopot w stronę Gdyni. Tam w okolicy południa dotrze na parking pod Akwarium Gdyńskim, gdzie odbędzie się wielki finał. Stamtąd mniejsze grupy Mikołajów rozjadą się do szpitali i domów dziecka, wioząc uśmiechy i paczki tym, którzy nie mogli dotrzeć na imprezę.

Zarówno na starcie, jak i na mecie, czas zgromadzonym umilać będą pozytywne rytmy. Wystąpią: Sławek Bieniek (jeden z laureatów Idola) z ekipą, Milena Szymańska, (uczestniczka programu The Voice Of Poland), zespoły muzyczne: Old Young, Mid Night, ReqUest, Dogs on acid oraz Przemysław Krauza i zespół In My Pocket.
Ponadto tradycyjnie nastąpi ogłoszenie laureatów „motomikołajowych” konkursów oraz to, co najważniejsze – wyników finansowych zbiórek i frekwencji na tegorocznej paradzie.

Warunkiem uczestnictwa w paradzie jest wykupienie biletu-cegiełki w kwocie nie mniejszej niż 25zł (w przedsprzedaży) lub 30zł w dniu imprezy (na bramkach wjazdowych w Gdańsku). Cegiełki na paradę można tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc udostępniona jest na stronie stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu Parady Mikołaje na Motocyklach na Facebooku:http://web.facebook.com/MikolajeNaMotocyklach.

Harmonogram wydarzeń:
11:00 – muzyka i próby zespołów
11:30 – oczekiwanie na Mikołajów przy muzyce
11:50 – wjazd kolumny Mikołajów na ul. Świętojańską
11:55 – przejazd czoła kolumny przez Skwer Kościuszki
12:10 – powitanie Mikołajów na mecie
12:15 – koncert
12:45 – rozstrzygnięcie „motomikołajowych” konkursów
13:00 – koncert
13:30 – ogłoszenie oficjalnych wyników parady
13:40 – koncert
14:00 – zakończenie

Oprac.Łukasz Strzałkowski

Scheduled miasto