esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Mistrzynie!

Emocje już opadły, smak zwycięstwa pozostał. Nasze dziewczyny są Mistrzyniami!

Rewelacyjna końcówka czwartej kwarty przesądziła o mistrzostwie Polski w kategorii do lat 18 kobiet. W rozgrywanym w Gdyni finale GTK Arka pokonała Szkołę Gortata Politechnikę Gdańską 67:58. MVP turnieju finałowego została Magdalena Szymkiewicz z GTK Arki.

Finał był jednak niezwykle wyrównany, a częściej na prowadzeniu znajdowały się zawodniczki z Gdańska. Spotkanie lepiej rozpoczęły koszykarki GTK Arka, ale w środkowych fragmentach zawodów dzięki niezłej skuteczności z dystansu to zawodniczki Lubow Szwecowej-Knap miały na swoim koncie więcej punktów.

Kluczowe okazało się ostatnie 7 minut meczu. Po rzucie z półdystansu Anny Adamczyk Szkoła Gortata Politechnika Gdańska objęła prowadzenie 58:54, a po chwili miała jeszcze akcję w ataku na powiększenie przewagi. Gdańszczani nie potrafiły jej zamienić na punkty, podobnie jak pozostałych posiadań w czwartej kwarcie. Dobrze funkcjonowała obrona strefowa GTK Arki oraz umiejętne przejście z obrony do ataku.

Źródło: www PZKosz