esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Mistrzowie hotelarstwa

Magdalena Polaszek, uczennica Technikum Hotelarskiego zwyciężczynią ogólnopolskiego finału XIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej!

To jeszcze nie wszystko – niespełna miesiąc temu Magda wygrała ogólnopolski konkurs Mistrz Wierzy Hotelarskiej i będzie reprezentować swoją szkołę w Ogólnopolskich Zawodach Umiejętności SkillsPoland 2022.

Właśnie się zakończył etap centralny XIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, do którego po zmaganiach okręgowych zakwalifikowało się dwóch uczniów klasy trzeciej Technikum Hotelarskiego w Gdyni. Po dwudniowej rywalizacji Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2022 została uczennica Technikum Hotelarskiego w Gdyni, Magdalena Polaszek, która zdeklasowała swoich konkurentów wygrywając XIII Olimpiadę Wiedzy Hotelarskiej.

Do finału Olimpiady zakwalifikowało się 31 najlepszych uczniów szkół hotelarskich w Polsce. Finał składał się z dwóch części – testu teoretycznego oraz części praktycznej, czyli obsługi gościa w recepcji hotelowej w języku angielskim.

Magdalena Polaszek jest już kolejnym uczniem ZSHG w Gdyni, który został zwycięzcą OWH. Będzie reprezentować szkołę w Ogólnopolskich Zawodach Umiejętności SkillsPoland 2022.
Niespełna miesiąc temu, 6 marca, w Hotelu Grand Lubicz w Ustce odbył się finał Ogólnopolskiego konkursu hotelarskiego Mistrz Wiedzy Hotelarskiej, który także wygrała Magda Polaszek. 3 miejsce w tym konkursie zajął natomiast Franciszek Wodziczko, uczeń klasy II Technikum Hotelarskiego. Do konkursów i olimpiad hotelarskich od lat przygotowuje uczniów zespół nauczycieli: wicedyrektor Katarzyna Thiel-Winkler (hotelarstwo), Regina Ginalsk–Graś (język angielski zawodowy) i Magdalena Chudy (obsługa konsumenta).

Przypomnijmy, że Dawid Miotk, uczeń Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni został złotym medalistą Skills Poland 2021 i będzie reprezentował Polskę w tym roku na finale w Shanghaiu. Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Krzysztof Studziński, absolwent tej samej szkoły. Skills Poland to jedna z największych w Polsce imprez adresowana do szkół branżowych.