esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Jest i ono, zwycięstwo!

Zawodnicy trenera Krzysztofa Szubargi, którzy w ramach 21. kolejki w Polsat Plus Arenie Gdynia podejmowali Tauron GTK Gliwice, już z Jimmym Florencem w składzie.

Zespół chyba zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji w tabeli, iż każdy kolejny nieudany występ przybliża ich do strefy spadkowej i grona ekip zagrożonych trudną walką o utrzymanie.

W ostatnich meczach brakowało Arce szczęścia, przeciwko Tauronowi prawie wszystko wreszcie ułożyło się po ich myśli. Prawie, ponieważ początek spotkania należał do zespołu z Gliwic, który po kilku minutach wygrywał różnicą 13 punktów. Na całe szczęście szybka reakcja trenera Krzysztofa Szubargi podziałała pozytywnie na Arkowców. Jeszcze w pierwszym rozdaniu udało się odrobić straty z delikatną nawiązką.

W 9. minucie rzutem zza linii 6.75 uszczęśliwił gdynian Dominik Wilczek. Od tego momentu w koszykarzy wstąpiła nowa energia. Każdy, kto przekraczał próg parkietu Polsat Plus Areny, dokładał swoją cegiełkę do prowadzenia. Trey Wade prawie popisał się double-double, Wilku nie przestawał trafiać, do tego przebojowość Wiktora Sewioła. To przepis na sukces i przewagę 56:38 przed drugą połową. Ręce same składały się do oklasków. Żółto-niebiescy włożyli w drugą kwartę wszystkie siły, co rzutowało na postawie w trzeciej kwarcie. Przydarzały się lepsze i gorsze fragmenty, po stronie rywala świetną skutecznością popisywał się Malachi Richardson. Wynik stopniał do +7.

Arkowcom po raz kolejny udało się ustabilizować formę. Trwał popis Trey’a, który zniszczył rywali 23 punktami i 17 zbiórkami. Jego double-double okazało się zabójczą bronią. Odnieśliśmy 8. zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Tauron GTK Gliwice 91:76. Brawo dla całej drużyny, trenera Krzysztofa Szubargi, a także Was – dziękujemy za obecność w Polsat Plus Arenie i zapraszamy na kolejne spotkania.

Suzuki Arka Gdynia – Tauron GTK Gliwice 91:76 (27:23, 29:15, 15:26, 20:12)

Suzuki Arka Gdynia: Wade 23, Florence 15, Musić 13, Wilczek 11, Bogucki 7, Hrycaniuk 7, Sewioł 7, Wołoszyn 6, Fenner 2, Janiec 0, Pajkert 0

Tauron GTK Gliwice: Richardson 26, Murphy 10, Put 10, Ferguson 9, Jerrod 8, Szlachetka 5, Maciejak 3, Ryżek 3, Škifić 2, Busz 0, Krzych 0, Wilk 0