esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Global Legal Hackathon 2020

Dwóch młodych prawników z Gdyni Małgorzata Kręczkowska i Kajetan Jabłoński znalazło się w zwycięskim zespole SlothEye podczas Global Legal Hackathon 2020.

Wydarzenie odbyło się na początku marca w Warszawie. Zwycięska ekipa została nagrodzona za stworzenie narzędzia umożliwiającego identyfikowanie ryzyk w projektach IT. Teraz czeka ich finał w Londynie.

W weekend 6-8 marca w warszawskim kompleksie Mennica Legacy Tower zebrało się blisko 200 osób: prawników, programistów, webdeveloperów oraz ludzi biznesu. Wśród uczestników polskiej edycji Hackathonu były też osoby z Kazachstanu, Ukrainy, Włoch, Indii, Hiszpanii czy Chorwacji. Nad całością czuwało 5-osobowe jury.

Z 19 przedstawionych projektów jury zdecydowało się nagrodzić twórców aplikacji SlothEye. Jest to narzędzie, które współpracuje z programami do zarządzania projektami i automatycznie analizuje przebieg pracy w zespole programistycznym pod kątem zgodności z przepisami prawa czy ochroną danych osobowych.

Zwycięski projekt przygotowało pięciu prawników: Michalina Gdula, Małgorzata Kręczkowska, Przemysław Caputa, Bartosza Frydel i Kajetan Jabłoński oraz dwaj programiści: Rafał Kurda i Maciej Zawilski.
Zespół SlothEye otrzymał m.in. 10 tys. zł, 3-miesięczny program mentoringowy ufundowany przez WeWork Labs, globalną platformę skierowaną do startupów oraz szkolenie pt. „Jak komercjalizować LegalTech? Prowadzenie negocjacji z inwestorami i dystrybutorami” ufundowane przez firmę doradczą Olesiński & Wspólnicy. Zwycięzcy otrzymali też szansę, by wystąpić w globalnym finale konkursu, który odbędzie się w maju w Londynie.

Marcin Kleina, członek zarządu Wolters Kluwer Polska, organizatora wydarzenia, nie ma wątpliwości, że to bardzo udana edycja: – Wszystkie zespoły poświęciły dużo czasu na opracowanie pomysłu, choć dużo pomysłów upadło, a wiele zmieniono o 180 stopni. W poprzednich edycjach deweloperzy zbyt szybko przystępowali do pisania kodu, gdy nie było wiadomo, dla kogo jest ten projekt. Teraz tak nie było – ocenia.

– Praktycznie wszystkie pomysły są bardzo praktyczne, znajdują rozwiązanie dla trudnych życiowych sytuacji oraz problemów biznesowych. Każdy zespół przedstawił propozycje modeli biznesowych. Część projektów być może trafi do naszej nowej platformy LEX Hub – dodaje.

Global Legal Hackathon to wyjątkowy maraton – połączenie programowania z prawem, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych zarówno dla prawników, jak i osób szukających pomocy prawnej.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka

Exit mobile version