Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy

0
256

Po raz dziesiąty Gdynia rozświetli się setkami lampek rowerowych! Tradycyjnie w ostatni weekend wakacji (tym razem można powiedzieć, że przedostatni) zapraszamy na Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy! 26 sierpnia (sobota) od godziny 20:30 zaczynamy na Skwerze Kościuszki.

To propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.

To już dziesiąta edycja i dlatego trasa przebiegnie po miejscach najbardziej kojarzących się z naszym miastem… czyli po terenach portowych! Trasa przejazdu będzie podawana etapami a jej trudność zostanie dostosowana tak, aby mogły w niej uczestniczyć całe rodziny. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci.

Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Organizatorzy apelują o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu jak i z tyłu).

Jeśli chcesz popatrzeć nocą na Gdynię z pustych ulic, wśród migających światełek rowerzystów, jeśli chcesz poznać klimat nocnego przemierzania miasta na rowerze – zapraszamy, przyjedź.

Oprac. Łukasz Strzałkowski, Paweł Musiał