esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Leszczynki: dzielnicowy teatr plenerowy

Rada Dzielnicy Leszczynki i Teatr Czwarte Miasto zapraszają 4 września (sobota) na spektakl dla dzieci „Kajtuś czarodziej” o godzinie 16.00 oraz na komedię dla dorosłych „Kolega Mela Gibsona” – początek godzina 20.00.

Oba spektakle odbędą się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 29 na ul. Ściegiennego 8. W razie niepogody, wszystkich zainteresowanych zaprosimy do sali gimnastycznej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny ale ilość miejsc niestety ograniczona – zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów.

Kajtuś czarodziej – Janusz Korczak, reż. Maciej Konopiński, godz. 16:00

Tu nie wchodź! Tak nie rób! Nie zaglądaj! Nie stukaj! – słyszy ciągle Kajtuś. A właściwie nie Kajtuś, a Antoś. A tak właściwie to Kajtuś Czarodziej. Jak do tego wszystkiego doszło…? Nasza najnowsza premiera to historia ciekawego świata chłopca, w której mogą się przejrzeć zarówno dzieci jak i sami dorośli. Spektakl pokazuje trudy wychowania i dojrzewania, poszukując tej właściwej odpowiedzi na pytania jak zrozumieć dziecko, jak nie ograniczać jego rozwoju jednocześnie nie zostawiając go samego. Cyrkowa grupa aktorów tworzy świat, który ogląda się przez dziecięce różowe okulary. Tak, rodzicu, to spektakl również dla Ciebie!

reżyseria: Maciej Konopiński, muzyka: Martyna Janczewska, Maciej Konopiński, aranżacje: Piotr Brajewski, Jan Wyrwiński, teksty piosenek: Martyna Janczewska, kostiumy scenografia: Magdalena Kurek, realizacja dźwięku i światła: Piotr Kądziela / Magdalena Kurek / Artur Sulski, obsada: Dorota Sadowska, Hanka Łubieńska / Stefan Andruszko, Martyna Janczewska, Jakub Piprowski, Mateusz Feliński, perkusja: Piotr Brajewski / Klaudia Rucińska

„Kolega Mela Gibsona” Tomasza Jachimka, reż. Waldemar Patlewicz, godz. 20:00

To zabawna historią Feliksa Rzepki – aktora w średnim wieku, którego kariera artystyczna w przeszłości ograniczyła się do jednej, „wielkiej” roli Cyrano de Bergerac, dając mu na lata poczucie osobistej wielkości. Bohater nie może uwierzyć, iż wieloletnie pasmo sukcesów i osiągnięć może się nagle zakończyć. Nie poddaje się jednak i w swojej desperacji ostatecznie, bardzo precyzyjnie reżyseruje oraz gra największą rolę swego życia, która wprawia widza w osłupienie, wywołując jednocześnie salwy śmiechu. Opaczne rozumienie świata, głupota i infantylizm dorosłych są w tej sztuce rozbrajające. Wysoka samoocena Rzepki i próba wykorzystania popularności innych do własnych celów, maluje na twarzy widza szczery uśmiech z ciepłym politowaniem. Barwne wspomnienia Feliksa z wojaży aktorskich tworzą w spektaklu zabawny klimat życiowej przewrotności, śmieszności, braku pokory… doprowadzając publiczność do bezcennej refleksji.

występuje: Adam Dzieciniak, autor: Tomasz Jachimek, reżyseria: Waldemar Patlewicz, opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak

Oprac. Paweł Musiał

Exit mobile version