Sztuka opowiadania bajek 🗓

0
916

Bajki opowiadały mamy i babcie… ujawniały się w nich przesłania oraz przestrogi. Dziś częściej sięgamy po książki z bajkami lub włączamy dzieciom bajki na telewizorze lub tablecie.

Celem warsztatu jest zachęcenie uczestników do samodzielnego tworzenia i opowiadania bajek swoim dzieciom, wnukom, siostrzeńcom czy uczniom. Do udziału zapraszamy rodziców, opiekunów, babcie, dziadków oraz nauczycieli i inne osoby pracujące z dziećmi,

W programie
– Czerwony Kapturek czy Jaś i Małgosia – czyli o czym opowiadają tradycyjne bajki i baśnie
– archetypy i symbole w bajkach
– terapeutyczna rola bajki
– opowiadanie bajki – jak zacząć
– bajka terapeutyczna – pomoc w przezwyciężaniu dzieciecych lęków

Prowadzenie
Joanna Węglarz – psycholog, specjalista psychologii klinicznej, trener, socjoterapeuta. Na co dzień pracuje Centrum Rehabilitacji Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdyni, Gabinecie Integracji Sensorycznej Anisto oraz Przychodni Morskiej. Dodatkowo współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami prowadząc diagnozę, konsultacje psychologiczne, szkolenia i warsztaty.

Maria Stefaniak – psycholog, socjoterapeuta, współpracuje ze Stowarzyszeniem na rzecz promocji talentów “Kuźnia Talentów” , autorka bajek dla dzieci, oprócz tego mama 4 dzieci.

Warsztaty odbędą się w formie aktywnej, uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w zajęciach oraz materiały szkoleniowe.

Cena 65 zł (przy wpłacie do 1 września 55 zł) nr konta do wpłaty 05 1140 2004 0000 3202 7443 9171
zapisy i zgłoszenia: 539962036, diagnoza.terapia.dziecka@gmail.com

Miejsce i data warsztatów

8 wrzesnia godzina 16-19

Filiko
Powstania Śląskiego 4a, 81-642 Gdynia

Oprac. Łukasz

Scheduled kulturalnie lifehacki