Super Puchar dla Arki Gdynia!

0
707

Żółto-niebiescy pokonali po serii rzutów karnych Legię Warszawa i zdobyli Superpuchar Polski! W spotkaniu zmierzyli się aktualny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Dla obu zespołów był to nie tylko arcyprestiżowy pojedynek, ale również okazja, by przygotować się do walki o europejskie puchary.

W 20 minucie spotkania prowadzenie objęła Arka Gdynia. Zdobywcą bramki samobójczej był Michał Pazdan. Grzegorz Piesio otrzymał piłkę od Rafała Siemaszki, przepchnął się do niej przed atakującego obrońcę, wbiegł po prawym skrzydle w pole karne. Próbował zagrywać do Kuna. Tor lotu piłki przeciął Pazdan. Trafił w nią barkiem i skierował do siatki obok bezradnego Arkadiusza Malarza. W 27 minucie bramkę dla Legi zdobył Thiabut Moulin. Do końca gry utrzymuje się remis 1:1, a Arka wygrywa w rzutach karnych. Gdynianie byli bezbłędni, nie pomylili się ani razu. W Legii jedenastek nie strzelili Thibault Moulin i Michał Kopczyński.

Źródło: gdynia.pl