Koszykarskiego święta ciąg dalszy

0
897

Koszykówka w Gdyni zadziwia. Udało się zdobyć dwa Puchary Polski i triumfować w prestiżowych derbach Trójmiasta.

Zaczęło się od rywalizacji o Puchar Polski do lat 22 zmierzyły się koszykarki GTK Arki Gdynia, po drugiej stronie stanął AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Aspirujące do seniorskiego składu adeptki z Gdyni w cuglach zwyciężyły w rozmiarach aż 64:49. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego została zaś rozgrywająca gdynianek Magdalena Szymkiewicz.

W ich ślady chwilę później poszła Drużyna Roku 2019 Gali Gdyńskiego Sportu – koszykarki Arki Gdynia. Prowadzone z kolei przez Trenera Roku tejże gali, Gundarsa Vetrę, wygrały po niezwykle emocjonującym widowisku w starciu z odwiecznym rywalem – CCC Polkowice. Mistrzynie Polski w tym sezonie już dwukrotnie w lidze ulegały żółto-niebieskim, po raz trzeci tę wyższość musiały uznać już w bezpośrednim starciu o trofeum. Wyróżniona została rozgrywająca Arki, Barbora Balintova – Sportowiec Roku Gali Gdyńskiego Sportu.

Dzień triumfów w wieczornym meczu klamrą spięli koszykarze Asseco Arki, którzy pokonali w derbach Trójmiasta Trefla Sopot 86:79. Gracze Przemysława Frasunkiewicza znakomicie zagrali w pierwszej połowie, po której przewaga wynosiła aż 15 punktów. I tutaj wydawało się, że przysłowiowe rządy w Trójmieście zostały już przyznany. Gospodarze nie mieli zamiaru jednak się z tym pogodzić i przy ponad 4,5 tysięcznym dopingu w Ergo Arenie, wspięli się na wyżyny. Wystarczyła trzecia kwarta, by praktycznie zniwelować tę stratę (23:9 dla sopocian po przerwie). Ostatecznie gdynianie obudzili się w ostatniej kwarcie i przypieczętowali zwycięstwo.

Źródło: gdynia.pl